Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira szeretnék valahogy...

Annyira szeretnék valahogy kiszállni az életemből egy időre. Egyszerűen úgy érzem nem tudok megbirkózni a porblémákkal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Komolyan azon gondolkodom, hogy kitalálok magamnak valami agórafóbiát vagy ilyesmit. Nem tudok koncentrálni, motiválatlan vagyok, elegem van. Semmire nem vágyom csak egy kis nyugalomra vagy biztonságra. Legszívesebben átaludnám a következő néhány hónapot, vagy legalább egy pár hetet annyira szeretnék eltölteni azzal, hogy semmit teszek, tévét nézek valaki ápol, nyugtat, szeret... Járok pszichológushoz is, de ilyen távon ez nem segít. Egyszerűen nem bírom összekapni magam és tenni a dolgom, romokban van a lelkem és mindent csak halogatok, nem bírok kimászni az önsajnálatból. Attól félek ha így megy tovább, méginkább összerombolom az életem és még rosszabb lesz. Miért nincs egy pause gomb?
2012. ápr. 6. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy ilyen Pause gomb, jaja.


Gondolj arra, hogy ami történt megtörtént, nem tudsz változtatni és tovább kell élned az életed. Még ha most úgy is érzed, hogy minden olyan lehetetlen, hidd el, az nem vezet sehová ha elhagyod magad. Pihenj persze amennyit szeretnél de közben fogalmazd meg magadban mi az, amit eddig elértél és hol vagy most, mik azok amiket még szeretnél csinálni az életben. Van párod, családod? Akit szeretsz? Mert ők segíthetnek.


Én egyedül lennék a világban 20onévesen mert a családom nem

érdeklődik irántam, nincs munkám, csak a barátnőm az aki miatt tudom, hogy nem szabad feladnom. Vannak vágyaim, céljaim, amelyeket meg kell valósítani és nem hagyom, hogy olyan dolgok, mint a depresszió felülkerekedjenek. Vinni fogom valamikre még ha az élet így kifogott rajtam akkor is.

2012. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne akarj "kitalálni" magadnak agórafóbiát, mert ha sokáig ilyen szar lelkiállapotban leszel, jönnek a hozzá hasonló nyavalyák maguktól is.. ne akard. Visszasírod majd a mostani időket, mikor uralmad volt a tested felett, csak elhagytad magad.

Aludd ki magad, tényleg csinálj magadnak pár nap szabadságot. Vagy menj el bulizni, csinálj bármit, ami pihentet, vagy "kiszakít" a mostani hömpölygésedből. Utána jobb lesz. Lehet, hogy nem is a pihi kell neked, hanem valami, ami felráz.

2012. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jön a hétvége, az ünnep, most úgyis tudsz legalább néhány napot pihenni.
2012. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!