Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kommunikációs problémákra...

Kommunikációs problémákra gyógyszer?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök ezzel. Akárkivel leállok beszélgetni, hétköznapi dolgokról, egyszerűen nem megy. Nem szorongok, nem félek, nem gátol semmi, csak nem tudom mit mondjak arra, amit a másik mondott...


Nem állásinterjú-szerűen, hanem csak hétköznapi társalgás nem megy, akárhogy próbálom. Koncentrálok arra, mit mond a másik, értelmezem, aztán gondolkozom, mit mondjak, de semmi sem jut eszembe. Nagyon kellemetlen. Próbáltam már rögtönözni, hogy magától menjen, nem kezdtem el gondolkozni, de úgy sem ment. Egyszerűen nem jut eszembe semmi és képtelen vagyok megszólalni, csak nézek; kicsit fogyatékosnak hat.


Nem akkor van baj, ha állásinterjúra megyek, vagy felkészülök, és tudom, miről kell beszélnem - képben vagyok. Erre mindenki képes. Egyszerűen a hétköznapi társalgás nem megy sehogy sem, nem tudom, miért?


Erre nincs valami gyógyszer? Vagy inkább dilidoki, hátha segíthet mégis?



2012. ápr. 16. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi a bajod én erre biztos nem szednék be gyógyszert, pláne, hogy ezen erősen kétlem, hogy segítene. Ott a pszichológus, ad majd életvezetési tanácsokat.
2012. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg csomó dolog annyira üres baromságnak tűnik nekem, lehet azért nem is tudok mit mondani rá. Csomó ember azt hiszi, akkora dumás és szociális állat, csak mert odamegy a másikhoz lökni megállás nélkül a baromságát. :D
2012. ápr. 16. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Na igen, mind ismerjük az ilyet:D
2012. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha te egyszerűen csak baromságnak nevezed az egyszerű kommunikációt, akkor miért szeretnéd megtanulni? Inkább azon gondolkozz, hogy mikor is vesztetted el ezt a tulajdonságot? Ugyanis ez mindannyiunkban megvan, vagy megvolt. Erre nem kell gyógyszer.

2012. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Soha nem tudtam igazán beszélgetni másokkal, a fentebbi miatt.


A "baromság" pedig nem szimpla komm., szerintem...

2012. ápr. 17. 00:01
 6/8 A kérdező kommentje:
nem tudom te hogy vennéd az olyat naponta
2012. ápr. 17. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen gyógyszert akarsz, SSRI antidepresszáns esetleg segíthet. A megnövekedett szerotonin-szint empátiát ad, úgy pedig könnyebben megy az értelmetlen locsogás. (egyébként az emberi kommunikáció 90%-át én is értelmetlennek tartom, internet-pacsi :D)
2012. ápr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell locsogni. Kérdezd meg, hogy hogy van, kérdezgesd tovább, hogy mi van vele, hogy mit csinált, mi történt vele, és hagyd, hogy beszéljenek. A családjukról is kérdehetsz. Ha visszakérdeznek, akkor mesélj magadról.
2012. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!