Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegek, kinek milyen...

Kényszerbetegek, kinek milyen kényszerei vannak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 20:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szinte minden. Mindennél betudom magamnak beszélni, hogy valami rossz fog történni, ha nem csinálom meg az adott dolgot. Pl a törölközőt igazgatom a szárítón, stb. De pár hete már próbálom megfékezni azzal, hogy nem csinálom meg ezeket a hülyeségeket azért sem, pedig a késztetés rohadt erős. Remélem működni fog.
2012. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én is pont ezeket csinálom. Sokféle kényszerről olvastam,de rám is pont az a legjellemzőbb amit te írtál, fogdosom, igazgatom a törülközőt, ruhákat, zoknimat amikor húzom fel, mert kül pl félek h valami rossz fog történni... Én is mostanában ezt csinálom h nem csinálom meg, és elképzelem h semmi rossz nem történik még ettől, meg a gondolat stop technikát alkalmazom, de néha annyira erősek a gondolatok meg a késztetések... Durva egy dolog ez. És neked mióta van, hány éves vagy?
2012. ápr. 17. 22:20
 3/22 anonim ***** válasza:
Én már úgy vagyok vele, hogy leszarom, ha valami rossz dolog történik, de szűnjön már meg ez a baromság. Amúgy elég régóta tart, 8 éve kb. 21 éves vagyok
2012. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
régebben a hajamat is tépkedtem, volt 1 rohadt nagy kopasz folt a fejemen :D arról sikerült leszoknom szerencsére. De a körmömet továbbra is rágom
2012. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is épp most jutottam el abba a stádiumba, h nem érdekel már ha rossz is történik, talán ezért is tudom kicsit jobban kezelni azzal h nem csinálom meg, és így kicsit mintha gyengülne is... Én meg a körmeim szélén csupálom a bőrt a kezemen meg a lábamon is, de úgy h sokszor ömlik belőle a vér, volt h az ujjam közepéig beszakítottam... :D
2012. ápr. 17. 22:27
 6/22 A kérdező kommentje:
Amúgy te voltál valamikor orvosnál e miatt?
2012. ápr. 17. 22:29
 7/22 anonim ***** válasza:

Kis gyengülést én is észrevettem, de még így is iszonyatos a késztetés. A bőrt én is rágom, iszonyatos állapotban vannak az ujjaim. A lábamon csak kisebb koromban rágtam, mikor elértem még a számmal.

Amúgy én a szőrömet is tépkedem :D

2012. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Voltam, adott is vmi gyógyszert ellene. Akkor sokkal jobb volt, mikor szedtem. Lehet h megint elkéne mennem
2012. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az a durva h rengeteg energiát elvon az embertől, nekem pl régen még súlyosabb volt, pl egy mosogatás eltartott másfél órahosszáig, úgy h nem is volt sok mosatlan edény, mert folyton egyre többször és többször kellett elmosnom a tányérokat, h nehogy vmi rossz történjen, stb... Ez mára már nem ilyen jelentős, de bizonyos mértékben igencsak megnehezíti a napi teendőimet, meg a tanulást, sokkal több energiát vonnak el ezek a hétköznapi dolgok, mint egy átlag embertől...
2012. ápr. 17. 22:41
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem mondod? Én is mindent többször megcsinálok (megcsináltam), tehát többször annyi időbe telik minden. Amúgy ez valami régebbi nagy lelki trauma miatt lehet. Magunkat büntetjük tudat alatt.
2012. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!