Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok elégedett a rövidtá...

Nem vagyok elégedett a rövidtávú memóriámmal. Bővebben lent (? )

Figyelt kérdés

Nem tudok visszaemlékezni a közelmúlt eseményire. Ha valaki megkérdezi, mi volt tegnap, tegnapelőtt, múlt héten, hétvégén, nem tudom egyből megmondani, percekig kell hozzá gondolkoznom. Jó, talán nem percekig, de emlékszem, hogy régebben egyből ment. Dátumokra abszolút nem emlékszem vissza, csak ha nagyon betanulom őket. Amikor egy elmúlt hétre kerül a szó, akkor előttem megjelenik egy kép, egyfajta naptár a szemem előtt. Valahogy kisgyerekkoromban bevésődött, hogy a napokat "lássam" magam előtt, mintha egy idővonalat nézne az ember, és így, vizuálisan tudok csak visszalépegetni, ezenkívül az ilyen belső képekhez színeket, árnyalatokat is társítok. Na mindegy, dátum alapján nem tudok visszaemlékezni.


Adatokra, időpontokra szintúgy, ami roppant kellemetlen helyzetekbe hozott már. Mindent fel kell írnom. Szórakozott vagyok, minden kimegy a fejemből.


2012. ápr. 18. 22:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Érdekesség, hogy a zenei dallamokat viszont úgy megjegyzem, hogy állandóan előjönnek olyan dallamok, olyan zeneszám-részletek, amiket még egészen gyerekkoromban hallottam, és azóta se tudom a címüket, csak végig megmaradtak az agyamban. Emlékezetből akármit le tudok zongorázni, persze csak amatőr módon. A másik, amikre még nagyon tudok emlékezni, azok a szavak, kifejezések. Angol szavak, amiket valaha megtanultam, örökre megmaradnak bennem, rendszerint szinonimákkal tanulom őket és a szinonimával együtt ugrik be.
2012. ápr. 18. 22:18
 2/6 anonim ***** válasza:
hol a kerdes ?
2012. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogyan fejlesszem a rövidtávú memóriámat?
2012. ápr. 18. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

" [link]


Ezt találtam neked. Sztem nincsen más bajod, csak kevered a dolgokat.

2012. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem nyitja meg a linket...
2012. ápr. 19. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!