Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer vki egy jó szakembert...

Márti74 kérdése:

Ismer vki egy jó szakembert Győrben aki a kövekező problémával tud kezdeni valamit? A 36 éves unokahúgom akkor érzi jól magát, ha minden cucc elől van, könyvek, újságok, ruhák nem a szekrényben, polcon, hanem a kanapén, egymásra pakolva a szőnyegen.

Figyelt kérdés
Azt mondja mindig, hogy próbál rendet csinálni, de ha a valós helyükre teszi, akkor úgy érzi, hogy nem látja át a dolgokat és nem talál semmit. Már alig lehet megmozdulni a lakásban. Az anyukájával él, aki egyre kevésbé tolerálja a rendetlenséget. Egyébként egész nap otthon van, nem dolgozik semmit és nincsenek barátai sem. Kezelték már pszichiártián, de onnan hazaengedik, mert normálisak a reakció és otthon meg nem szedi a gyógyszereket.
2012. ápr. 19. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

A wszanaszét mindennel nem értem mi a probléma,én is ilyen vagyok,2 napig rendetrakok,majd fél óra alatt képes vagyok ugyanugy szétpakolni.

Párom egész jól hozzászokott:D


A nem dolgozikkal van csak baj,kivéve ha lázasan keres,de sehova nem veszik fel.

2012. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Izé, óvatosan kérdezem, hogy autizmusra tesztelték már?
2012. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem simán hanyag. Ha neki így jó élni... csak legyen, aki elviseli.
2012. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az autizmust lehetséges. Nem szimpla hanyagságról van szó esetében. A lakásban évek óta nem lehet megmozdulni, úgy golndolja rengeteg dolga van, mert rendet kell csinálnia. De semmire nem jut. Tanult egy lehetetlen szakmát, amit nem szeret. Ez oké, sokunkkal előfordul. De nem kezd magával semmit, kényszeres dolgai vannak, a család szerint beteg, de kezelni nem tudják semmire. Egyszer-egyszer dolgozott, mint pincér. De laza 15 éve otthon van. Nem gondolom, hogy depressziós, mert néha elmegy bevásárolni,anyukája többször elvitte Görögországba. És normálisan kommunikál a bolban pl. De a mindennapjait nem normálisan éli. Hogy mit csinál egész nap, ne tudom, tesz-vesz, de nem főz, nem vasal, semmi hasznos. Aggasztó a helyzet, kellene egy jó szakemeber.
2012. ápr. 20. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem az autizmus ott vált gyanússá, hogy "nincsenek barátai sem". Az, hogy normálisan kommunikál pl. boltban, belefér (lányom is beszélő auti, Aspergeres, ők tudnak kommunikálni).

De a többi tünet, főleg, ha kényszeres, simán utalhat autizmusra. Le kellene tesztelni, mert a gyógyszer nem segít, viszont vannak különböző életvezetési tréningek autistáknak, amik sokat tudnak segíteni!

2012. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az életvezetési tréninggel kapcsolatban hol érdeklődjek?
2012. ápr. 20. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg az auti.hu, aosz.hu vagy az esoember.hu oldalakat, ha így nem találsz, akkor hívd fel őket. Nekem is tudtak adni címeket! De vannak különféle tréningek. Az én gyerkőcöm még kicsi, csak nemrég a gyógypedagógus sorolta, hogy milyen tréningjeink lesznek majd, ha nagyobb lesz. Vannak kommunikációs tréningek is, meg egy csomó minden.
2012. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána nézek a tréningeknek, szia.
2012. ápr. 20. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!