Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsokkal kapcsolat...

Antidepresszánsokkal kapcsolatos tapasztalatok milyenek?

Figyelt kérdés
Közel másfél éve szorongós és pánikbeteg vagyok, megspékelve egy kis depivel. A háziorvosom tanácsolt mindenféle alternatív és homeopátiás gyógymódot, melyek ideig-óráig hatottak, utána sajnos nem. Ezután javasolt egy jó pszichiátert aki az első beszélgetés után wellbutrin-helex kombinációt írt fel. Az első két nap mintha kicseréltek volna olyan jól éreztem magam, viszont azóta rosszabb sajnos a helyzet (pánik, szorongás) mint volt, a gyógyszereket két hete szedem. Nektek milyen tapasztalatotok van/volt ezekkel vagy más gyógyszerekkel? Létezik, hogy csak 2 hét után akár gyógyszerallergia vagy ezen gyógyszerek mellékhatása jelentkezzen?

2012. máj. 4. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan áll be a végleges hatás . 6 hetet kell minimum kibírni.
2012. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

rokonom szedett ilyet. kb 1 hónapig szédülős, szarul volt, aztán kicsit jobban lett. de mikor abbahagyta és megint elkezdte szedni a tabit, újból szarul volt egy darabig.


igen, kb 6 hét után érezni a hatását, ha rendesen szeded

2012. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
Azt tudom én is csak tanácsolni mint depresszióval és pánikbetegséggel küszködő emberke hogy a gyógyszerre beáll a szervezeted bizony kell minimum 6 hét.Persze az sem biztos hogy ez lesz a neked megfelelő hiszen a napi bevitt hatóanyag mennyisége és még ezernyi oka lehet hogy két azonos gyógyszert szedő ember másként reagál. Én most Rivotril 0.5 öt szedek és Citagen 20 mg.ost. Azt is kellene tudni nálad hogy jelentkezik a pánik? Mit produkál, mennyire gátol a napi életedben tevékenységedben? Mit jelent a "kis depi" hiszen általában egyik követi a másikat és karonfogva járnak.
2012. máj. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen ebben is egyetértek, hogy karonfogva járnak, nálam a sok pánik és szorongást követő állandó melankólikus, hangulatot és gondolkodást nevezném depinek. Ami nekem fura, hogy amikor elkezdtem ezeket szedni jól voltam 2 napig, majd ezt követő 1 hétben mondjuk rá hogy elmegy hangulatom volt. Az utóbbi pár napban viszont majd megőrülök, olyan mintha pánik pánikot követne és egy percre nem tudok megnyugodni, ez rettenetes érzés. Ma voltam a dokinál, a helex adagot emelte másfélszeresére, nagyon remélem hogy használni fog hosszú távon is. Ami félsz van bennem ezekben a retard tablettákban (mint a helex) hogy nem tudom mennyire hatásosak egy azonnal ható gyógyszerhez képest mint a rivotril. Ez utóbbit is ismerem, mert 1 évig önkényesen szedtem esténként mindenféle orvosi utasítás nélkül és amolyan biztonságérzetet adott. Ez is oka volt amiért szakorvoshoz fordultam, ahol ezzel kezdtük hogy önkényes gyógyszerszedés stop, és javasolt gyógyszerszedés start.
2012. máj. 4. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

" ahol ezzel kezdtük hogy önkényes gyógyszerszedés stop, és javasolt gyógyszerszedés start."


Így jársz jó úton. Csak türelem. Ha kitartasz, meggyógyulsz. Ha nem, nem. Ennyi.

2012. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
Kedves utoljára hozzászóló,kissé nyersen dobtad be a térfelére a labdát a kérdezőnek. Egyet biztosan kijelenthetek: az említett betegséggel együtt lehet élni. Ez egy elérhető alternatíva s nem kell hozzá különleges képesség. Aki ezzel él az érzékenyebb az átlagnál és soha nem sarkítunk úgy hogy ekkor meggyógyulsz, akkor pedig nem.
2012. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első két nap "azonnali hatása" lehetett placebo hatás is. Új orvos, új gyógyszer, új remények.Csak hát ez nem tartós.

Ha megbízol az orvosban, és kibírod, míg a gyógyszer tényleg hatni kezd, valószínűleg újra jobban leszel.

2012. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!