Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki szedett,...

Van itt olyan, aki szedett, vagy szed 5-htp étrend kiegészítő kapszulát?

Figyelt kérdés
Mennyire vált be szorongás, depresszió esetében? Okoz e hasonló mellékhatásokat, mint egyes SSRI-k? Kiválthatja e egyáltalán az ilyen jellegű gyógyszereket? Kombinálható e más természetes antidepresszánsokkal (pl. orbáncfű, rhodiola), B-vitaminnal, stb? Meg úgy egyáltalán, minden ami e témával kapcsolatos, érdekelne.

2012. máj. 12. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Látom, itt is csak annyira gyűlnek a sikersztorik, mint az orbáncfüves meg az összes többi antidepresszánsos témánál :)))
2012. máj. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát ja...külföldi fórumokon sokan dicsérik, sokan érvelnek ellene (esetleges mellékhatások),orbáncfű dettó(esetleges káros interakció más gy.szerekkel)...nehéz eligazodni... de hát ugyanez megy a "nem természetes" alapanyagú gyógyszerekkel kapcsolatban is.(Legyen az bármelyik antidepi).

Ugye Magyarországon még nem annyira elterjedt az 5-htp,így talán a vélemények is objektívebbek lehetnek.

2012. máj. 14. 15:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tudsz németül, akkor van a www.sanego.de oldal, ott rengeteg értékelés és élménybeszámoló olvasható a különféle gyógyszerekről.
2012. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Na itt van, kikerestem az "5htp depresszióra" oldalt:

[link]

2012. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Sajnos németül nem igazán tudok, bár a lényeg átjön.

Viszont rengeteg angol nyelvű fórumot végigolvastam,azokon meg a vélemények erősen (na jó, bizonyos helyeken egyszerűen csak nem ajánlják, mondván: nem biztonságos) megoszlanak:teszem azt, öt ember dicséri, aztán jön egy-két véleményező, akik egyenesen méregnek titulálják a szert. Nyilván ilyenkor az ember gyanakodhatna a gyógyszeripar beépített kommentelőire is:), de azért mégis...Szóval tényleg felhasználói vélemények érdekelnének, konkrét tapasztalatokkal, hátha idetéved valamikor egy-két 5-htp "júzer".:)

2012. máj. 14. 16:21
 6/14 anonim ***** válasza:

A német fórumon 7:3-ra vezetnek azok, akik szerint használt nekik. Ebből nem tudni, mennyi a placebohatás. A szer drága, így a placebohatás igen erős.


Az biztos, hogy nem "méreg". Inkább csak nincs hatása. Ha méreg lenne, illegális lenne árusítani. Viszont ahhoz, hogy "gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény"-ként a boltokba kerülhessen, elég azt bizonyítani, hogy nem káros, azt nem kell, hogy használ is.

2012. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazad van! Viszont 1994-ben volt valami botrány az egyik 5 htp termékkel kapcsolatban, amit állítólag egy japán cég dobott piacra; nevezetesen valamiféle peak x (?) nevű anyagot is találtak a kapszulákban, ami komoly betegséget okozott egy vagy két személy esetében...nyilván már jobban ellenőrzik a termékeket, de szerintem innét a "hiszti". Viszont, ha jól tudom, az USA-ban a mai napig nincs FDA engedélye, de ez nem biztos. A Magyarországon forgalmazott cuccokon sincs OÉTI-szám,vagy nem vettem észre. Ezt lehet így, szerinted?

Úgy gondolom, hatása biztosan van (igen,nyilván számolni kell a placebo hatással is, meg azzal, hogy mindannyian másképp reagálhatunk bizonyos szerekre...és itt visszakanyarodnék eredeti kérdésemhez:)), csak azt szeretném tudni:milyen?

2012. máj. 14. 18:08
 8/14 anonim válasza:
100%
Én gyermekágyi depire szedtem illetve szedem. Amerikából rendeltem, nagyon jó nekem bevált!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Őszintén örülök, hogy segített!:))Szedtél korábban esetleg orvos által felírt gyógyszereket is?


(Köszi a kommentet!)

2013. jan. 11. 20:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Griffonia Simplicifolia a rendes neve(nincs magyar neve) ez egy afrikai növénynek magjának a kivonata. Felveszi a versenyt az összes antidepresszánsal(orvosok nem nagyon említik), kevesebb mellékhatással. Viszont életveszélyes párosítani nem természetes szintetikus gyógyszerekkel. Nincs értelme a pszichiátriai szereknek, minden megtalálható a természetben, csak az ellenkezőjét akarják elhitetni...ugyanaz mint a lázcsillapítás, millió elfelejtett növény van rá, nem csak ipuprofénos reklámok..Minimális észrevehető hatása van szerintem (2 hónap után)
2013. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!