Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tiapridal-t szed valaki?...

Tiapridal-t szed valaki? Tapasztalatok érdekelnének!

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
nekem a nagyapám szedte. viszonylag erős nyugtató, és egy nagy előnye pl a xanax-szal szemben, hogy nem szokik hozzá a szervezet.
2012. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én napi 200mg-ot szedek (egyes típusú bipoláris zavar,borderline,disszociativ személyiségzavar) hallucinaciokra meg paranoiara,agresszióra.

Mikor bekerültem a kórházba minden nap le voltam kötözve mert bántottam magamat,az ápolókat,dobáltam a székeket,nekimentem a betegeknek stb...és folyton halluztam valamit. Volt,hogy az volt a téveszmém,hogy nekem innen és most haza kell mennem (zárt osztály) és ütöttem vágtam rúgtam az ajtót aztán elrangattak onnan az ápolók akkor megharaptam megkarmoltam őket..bevittek a szobába bevágtak az agyba de nem maradtam bent hanem felkeltem hogy ‘haza kell mennem most muszaj’ és neki mentem az ápolóknak teljes erőből ameddig megint az ajtóhoz keveredtem. Aztán persze egy óra küzdés után benyugtatóztak és lekötöztek.

Volt olyan teveszmem,hogy tilos innom. Akkor éppen egész nap le voltam kötözve és nem voltam hajlandó az istenért sem egy kortyot sem inni egészen estig aztán bekötötték az infuziot.

Ezeket szinte mind úgy mesélték el,mert nem emlékeztem rájuk.

Aztán elkezdtek adni a tiapridalt és szépen lassan javulni kezdtem. A hallucinaciok lassan múltak el,hetek kellettek hozza de az agresszióm és a tevkepzeteim már 2-3 nap alatt javultak és bekerülhettem a többi beteg közé az elkülönítő szobából ahol csak egyedül voltam.

Pár nap után már barátkoztam is!

A tiapridal előtt szedtem ripedont,restigulint,de egy idő után egyik sem volt hatásos.

Nekem bevált és nagyon más ember lettem tőle :) ami maradt az a káromkodás és a néha napján való dühkitörések amik enyhébbek mint voltak.

Egy szó mint száz így a végére,ha hasonló gondjai vannak valakinek csakis ezt ajánlom,újra normálisabb életet élhetek :)

18/L

2018. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azota hogy vagy? Szeded még? En ma kezdtem szedni.
2022. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mizu?
ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!