Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve annaka személyiségza...

Mi a neve annaka személyiségzavarnak amikor valakit elfogadnának, szeretnének de az ember saját magát kirekeszti a csoportokból, osztályokból?

Figyelt kérdés
Tehát úgy kerüla premre hogy elfogadnák csak az ember szinte saját magát löki ki mindenhonnan?
2012. máj. 29. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Így egy kicsit nekem kevés ez az információ.Talán, ha itt, vagy privát levélben kicsit bővebben kifejtenéd, szívesen segítenék.
2012. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
azt jó lenne tudni, mer én ilyen vagyok.. Mindig azt hiszem, h kiutálnak a többiek, a hátam mögött beszélnek stb..
2012. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
70%

Skizoid - A skizoidok tartózkodónak, zárkózottnak, hidegnek és közönyösnek tűnnek, ami társasági problémákat okoz. A legtöbben, akiket SPD-vel diagnosztizálnak nehézségekkel küzdenek az emberi kapcsolatok kialakításában és az érzelmek jelentőségteljes módon való kifejezésében, esetleg a számukra kedvezőtlen helyzetekben passzívak maradhatnak. Más emberekkel való kommunikációjukkor rendszerint tömören, röviden fogalmaznak, közönyösnek látszanak. Mivel nem tudnak jelentőségteljesen kommunikálni másokkal, a skizoidok képtelenek arra, hogy kifejezzék, milyen jól érzik magukat azzal, akivel vannak, beszélgetnek. Az ilyen visszajelzések fontosak az embereknek, hogy fel tudják mérni tetteik következményeit különböző társasági helyzetekben, tisztában legyenek a mások által róluk kialakított képpel.

Avoidant - Avoidant személyiségzavarral rendelkezők általában szociálisan diszfunkcionálisnak vagy visszataszítónak képzelik magukat. Megpróbálják elkerülni azokat a helyzeteket, amelyekben megaláztatásnak lehetnek kitéve. A szégyent és az elutasítottságot sokkal roszabbnak tartják, mint önmaguk izolációját. Általában nem a jogos kritikától, hanem a megaláztatástól, elutasítottságtól és utálattól félnek.


Paranoid - Leginkább túlhajtott gyanakvásossággal és azzal a folyamatos tendenciával jellemezhető, hogy az egyén a környezetében lévő személyek cselekedeteit és szándékait, folyamatosan rosszindulatúnak, fenyegetőnek és ármányosnak véli/értékeli. A különféle személyiségzavarok között a súlyos személyiségzavarok közé tartozó karakterzavar.



(Wikipédia)

2012. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!