Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MI idézheti elő az alvásparalí...

Györe Viktória kérdése:

MI idézheti elő az alvásparalízist, és hogyan lehet megakadályozni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább stressz, próbáld kiadni a gőzt. Ha pedig véletlenül megtörténik ne pánikolj, minél hamarabb megnyugszol annál hamarabb elmúlik.
2012. jún. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Nekem alvászavarom volt, elég sokat szenvedtem vele, volt olyan, hogy hajnali négykor még lazán ébren voltam, és kimentem inkább főzni, mert egyszerűen nem tudtam aludni.


Nekem pszichológus segített, mert a stressztől volt. Lehet, hogy neked is stressz, vagy szorongás miatt van.

Szokolai Árpádnak hívják, akihez én jártam - ha budapesti vagy, szerintem keresd meg és tuti segít.

2012. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az idézte elő legutóbb, hogy iszonyú fáradtan telezabáltam magam, aztán lefeküdtem az ágyban a hátamra, egy 12 fokos szobában. Szerencsére azóta se volt.
2012. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.! igazából már mondhatom,hogy megtanultam kezelni. a legnagyobb problémám az hogy rendszeressé vállt. Illetve.hogy gyakran nem kapok levegőt,még akkor sem amikor higgadtan viselem a dolgokat.Na meg a halucinációk... nem félek tőlük,de sokszor valóságosnak látszó dolgokat látok Pl.: a kislányom jön ki a szobából véres arcal. Ez rettentő szörnyű,főleg hogy akár valóság is lehet. próbáltam pihenni relaxálni és k.b. ugyan abban az időpontban lefeküdni,de sajnos eddig még semmi sem használt.... :(
2012. jún. 7. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az ami előidézi, de azt tudom, hogy iszonyat érzés...Most éjszaka történt velem...Miközben épp azon voltam, hogy lenyugodjak és megtudjak mozdulni, azt álmodtam, hogy anyuékhoz megyek be félszemmel segítséget kérni, hogy keltsenek fel ebből mert megfogok halni,majd amikor odaértem az ágyukhoz, valami felkapott és fejre állítva rakott az ágyukba és közben sikoltoztam, hogy keltsenek fel...Nem sikerült felkelnem, megmozdulnom semmi...utána ugyanezt álmodtam csak akkor már szálltam és láttam saját magamat is...Aztán nagy nehezen megtudtam mozdulni, magamhoz tudtam térni...zokogni kezdtem...aztán sikerült lenyugodnom és megvárni amíg a zsibbadás érzete is elmúlik,aztán bekapcsoltam a tv-t, és néztem egy kicsit, amíg totál elmúlik az egész, aztán sikerült rendesen vissza aludnom :( :)
2012. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!