Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan azt képzelem, hogy...

Állandóan azt képzelem, hogy valamilyen rákom van. Hogyan tudnám megszüntetni az aggódást?

Figyelt kérdés
Nagypapám pár éve hunyt el rákban. Nagyon sokat több mint két szenvedett vele. Azóta nagyon félek a ráktól, interneten olvasok cikkeket, beképzelem magamnak az ott leírt tüneteket (több vizsgálaton voltam, minden negatív). Hogyan tudnék ettől megszabadulni?
2012. jún. 10. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
foglalkozz mással. sportolj, foglalkozz a barátaiddal. akkor nincs időd hülyeségeken gondolkodni. Sőt az egészségednek is jó
2012. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ép ésszel. Fogd meg magad, ülj le a tükör elé és magyarázd el magadnak, hogy ez csak képzelgés. A hajlamot valóban örökölheted, ahogy mindenki, de nem vagy azért külön veszélyeztetve, mert a nagypapád emiatt hunyt el. Az én családomban mindenki (szó szerint, mindenki) rákban halt meg. Én is aggódtam és még mindig van bennem egy egészséges félelem ezzel kapcsolatban, de tudom, hogy felesleges stresszelnem rajta. Ha egyedül nem megy, nyugodtan fordulj szakemberhez, aki tudja, hogy mi a teendő, pár alkalom után sokkal reálisabban látod majd a dolgokat és gyógyszert sem fogsz kapni valószínűleg. Mondhatni, rutinbeszélgetés az ilyesmi.
2012. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az emberek egynegyede rákban hal meg, szóval nem nagy csoda, hogy a családodban volt erre példa.

Nem is ismerek olyan embert, akinek a családjában nem volt rákos.

Papámnak húgyhólyag, barátom mamájának mell, exem anyjának tüdő stbstb.

Felesleges folyamatosan ezen aggódni. Egyébként manapság a rák sem egyenlő a halálos ítélettel.

2012. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A fenti válaszolók nem tudják elképzelni hogy mi a szorongás! Én mélyen megértelek kedves kérdező, én is rettegeka betegségektől. Folyamatosan szorongok, szomatoform zavaraim vannak és tudom milyen érzés amikor lassan de biztosan felőröl az aggodalom. Nem tudok hasznos tanácsot adni, de az biztos hogy nem ártana ha háziorvosodat megkérnéd hogy írjon fel frontint vagy rivotrilt. Esetleg kezdj el autogén tréning tanfolyamra járni. Mást nem lehet tenni ellene, valószínűleg van egyfajta mélyen gyökerező személyiségzavarod ami folyamatosan táplálja a problémáidat..

18/f voltam

2012. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A fenti válaszolók nem tudják elképzelni hogy mi a szorongás!"


De, el tudjuk képzelni. Inkább t e nem tudod elképzelni azt, hogy azért, mert nem sikoltozunk a kommentben, még nekünk is lehetnek problémáink, nem csak neked. Sőt, valószínűleg azt sem tudod elképzelni, hogy a saját bajodon kívül más is van a világon.

2012. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

(Előző: szép volt! :) )


Ettől úgy lehet megszabadulni, hogy keresel egy szakembert, aki vagy autogén tréninggel, de még inkább hipnoterápiával segít neked, és megtaláljátok, és megváltoztatjátok a mélyebben lévő dolgot, ami miatt ennyit kell szoronganod, ennyire nem érzed biztonságban az életedet, és ennyire sérülékenynek, fenyegetettnek érzed magad. Ha már két éve így vagy, megér egy próbát a szakember, mert ide is azért írtál, mert ez így nem állapot, és változást szeretnél...

Ha budapesti vagy, ajánlom neked Szokolai Árpádot. A neten megtalálod, és kérj tőle egy időpontot.

2012. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszolók tényleg blődségeket írtak. Ezt nem így megy gyermekeim. Ha menne, amit tanácsoltatok, akkor emberünknek nem lenne semmi baja! Éppen ebben áll a rákfenéje a betegségnek, hogy képtelen szabadulni a gondolattól, túlműködik a félelem benne. Remélem azóta elltogatott az ajánlott szakemberhez.
2012. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!