Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gond, hogy folyamatosan...

Miért gond, hogy folyamatosan elgondolkozom dolgokon?

Figyelt kérdés
És nem tudom kiüríteni a fejem; nameg nem is akarom?
2012. jún. 19. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapjáraton nem gond, csak könnyen születhet belőle neurózis. Az életet élni kell, nem beszélni róla. Miután éltél öntsd szavakba, gondolatokba az élményeid, rendszerezd, hogy mi történt veled - eddig jó a gondolkodás. Elméleteket gyártani, filozofálni meg szart se ér, mivel nem lesz tőle több az ember, csak jelentéktelen dolgokkal tömi magát és a szemére egy hályogot képez, amitől képtelen majd látni.
2012. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem az ÉLET dolgain gondolkozom el, általában nem lelki dolgokon, nem kapcsolatokon.


"Tárgyi" dolgokról, az érdeklődési köreimről.

2012. jún. 19. 16:04
 3/4 Vree ***** válasza:

Nem gond, de van amikor amikor a túl sok agyalás nem hatékony. A sok gondolkodás nem fáj, sőt erény, de csak ha megtanulod hasznos dolgokra használni, és "kikapcsolni" vagy egy dologra fókuszálni, ha szükséges.


Ajánlom próbálj meg például edzeni/gyúrni (hogy a tested többi részének is áldozzunk). Mikor ott van előtted egy 50 kilós súly, és tizedszer is meg kellene emelni, miközben a tested mindenhol fáj meg tiltakozik, akkor nem tudsz agyalással kikeveredni a helyzetből, sőt csak hátrány ha túl sokat filózol, mert vagy gyáván visszariadsz és nem csinálod meg a gyakorlatot, vagy mire döntésre jutsz leszakad a karod.

2012. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. Bár a példát értem. :)


Úszás, kocogás, kerékpározás közben nagyon jól el lehet gondolkozni. :) Sőt, kocogás közben el kell vonni a figyelmet a testről, mert különben 500 méter után állnék meg. :D

2012. jún. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!