Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült kitörnie a lúzerségből, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 02:38
 1/9 anonim válasza:

abból sosem fogsz.


i know that feel, bro.

2012. jún. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Más környezet. Nekem a váltás általános suli és gimi között volt, mivel teljesen más felfogású környezetbe kerültem.
2012. jún. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mért gondolod, hogy nem 1-es?
2012. jún. 21. 03:35
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es ezt leírnád részletesen? Milyen környezetben voltál, és milyenbe kerültél?
2012. jún. 21. 03:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Általános suli: sok nagymenőző gyerek, akik szerint gáz tanulni, én meg kerületi/budapesti versenyeken voltam rendre, ezért szépen lökdösődtek is.

Középsuliba egy elég jó gimibe mentem, normális osztálytársak akikkel folyton ment a küzdelem a különböző versenyeken, az évfolyam húzóembereivel gyorsan megtaláltam valahogy a közös hangot, sok hülyeséget csináltunk együtt a "keménymaggal".

2012. jún. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nézd meg a project x című filmet :)
2012. jún. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is mit értesz lúzerség alatt?
2012. jún. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Tudod a valóvilágban nincsenek lúzerek meg menők. Emberek vannak, de nem lehet valójában rangsorolni, mert az egész relatív. Így ne is a 'lúzerségedet' akard eltörölni, hanem keress egy olyan közösséget, ahol jól érzed magadat és elfogadnak olyannak, amilyen vagy!
2012. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Jah, relatív, de vannak akik csak úgy sodródnak, úgy dobálja őket az élet tengere mint egy kis kakit, és ráadásul sz*rul is érzik magukat.

Ez mondjuk mást jelent 18 és mást 38 éves korban, és nem vagyok benne biztos hogy az idő előrehaladtával csökken a számuk.

A tét saját kezünkbe venni a sorsunkat. Mivel a kérdező úgy értem ezt akarja, megpróbálok válaszolni.

Igen, nekem sikerült, nagyrészt. Sok mindenben most is annak tartom magam, és vannak újabb és újabb helyzetek ahol fel kell ismerni a lúzerség lehetőségét, és NEM annak lenni. De a tendencia jó és ez a lényeg.

Hogy hogyan: először is nagyon akartam. Volt egy csomó téves próbálkozásom és sokszor feladtam, ezekre rengeteg idő elment. Ha egy tervet kéne az 5-10 évvel ezelőtti önmagamnak összeállítani (amin korántsem biztos hogy egyáltalán képes lenne belevágni az akkori nyomorult, gyáva, csúszó-mászó személyem), akkor olyanok lennének benne, hogy 1 olvasson utána az emberek valódi működésének, pszichológiától ókori bölcsekig bármi 2 sport, AZÉRT hogy jól nézzen ki, ne hallgasson másra. ide kapcsolódik a normális kinézet, jó, stílusos öltözet is 3 filmek, könyvek, zene, ne könnyen fogyasztható kommersz, de ne is senki által sem ismert cucc, hanem az amitől sokak szemében műveltnek tűnik (erre a szelekcióra is vannak módszerek) 4 ismerkedés, minél több emberrel, nem baj ha eleinte hülyének nézik, ennek sem "barátok" szerzése a célja (amíg lúzer, addig úgyse lehetnek igazi barátai, csak gyökerek akik kihasználják/együtt unatkoznak), hanem a megfigyelés, tanulás 5 nem félni új szituációktól, zűrös helyzetektől, ügyektől. lehet húzni egy határt, hogy mi az amit nem akar kipróbálni, de az legyen lehetőleg nagyon-nagyon tág.

6 fegyelem (nálam abszolút hiányzott mindig is). naponta órákat ezekkel, és csak ezekkel tölteni, és csak azért, hogy vége legyen a lúzerségnek.

2012. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!