Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne új anyanyelvem?

Hogyan lehetne új anyanyelvem?

Figyelt kérdés
Először is olvassátok el ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2.. Miután elolvastátok kb. képet kaptok róla ,hogy mit akarok majd kihozni. Na a lényeg: Én nem akarom az anyanyelvemet(magyar) elveszíteni. Csak azt akarom ,hogy legyen egy új anyanyelvem. Idézek valakit: "Általában nem tudatosan használjuk a nyelvet, csak úgy "megy". Ha tudatosítjuk, akkor elbizonytalanodunk. Olyan ez, mint a lélegzetvétel. Egész nap lélegzel anélkül, hogy tudatosítanád. Ha elkezdesz tudatosan levegőt venni, akkor egy pillanatra hihetetlennek tűnik, hogy ez majd automatikusan menni fog akkor is, ha pl. alszol." Olyat elehet érni ,hogy például egy angol szó "belehasadjon" a fejembe kemény tanulás nélkül? Mondjuk egy nap alatt. Tudom ,hogy baromságnak tűnik ,de gondoljatok bele. Mi van ha megpróbálok elképzelni egy képet a szóról és megpróbálom magamban párosítani a képet a szóval? És ha mondogatom és úgy kezelem mintha anyanyelvi szinten tudnám a szót. Vagyis ha nem csak egy "üres" semmit mondó szót láttok,hanem mintha látnám és már beugrik a kép. És ha egyre többet csinálnám ezt akkor majd tudattalanul is tudom majd használni a szót? Vagyis ,hogy nem kell majd gondolkoznom a jelentésén. Elnézést kérek ,hogy hosszúra sikeredet a megfogalmazás.

2012. jún. 29. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Több már évtizedek óta külföldön élő embertől hallottam, akármennyire tanulják meg az idegen ország nyelvét, a szavak "ízét" az anyanyelvén érzik.

Különben meg nem összekeverendő az anyanyelv az állampolgársággal. Az anyanyelved ne is kíséreld megváltoztatni, az a sejtjeidben gyökeredzik!

2012. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyapám 56-ban ment ki, és a 90-es években jött vissza Németországból... Anyanyelvi szinten beszéli a németet, nem gondolkodik. Magyarul viszont nehezebben beszél, nem találja a szavakat, és töri nagyon.


Szerintem ahhoz, hogy anyanyelved más nyelv legyen, le kell húzni ott pár évtizedet úgy, hogy a magyar nyelvet ne is nagyon használd. Szerintem. Sok sikert :D

2012. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvi szint elérése nagyon nehéz, és nincsenek kész receptek. Akkor lehet esélyed, ha az adott nyelvterületen töltöd el a hátralevő éáleted nagy részét.
2012. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá egyszerű módszer, csak a kemény gyakorlás. Milyen idegen nyelvet tanulsz és mióta? A kérdésedből gondolom, hogy még nem jutottál el arra a szintre, hogy idegen nyelven gondolkodj. Pedig ahhoz nem kell annyira jól tudni, kb. középfok fölött már egyszerűbb szövegeknél (ha valakivel csevegsz)én angolul gondolkodtam. Viszont most szereztem meg a C2-es nyelvvizsgát és pl. érzelmek kifejezésénél, amikor árnyalatnyi különbségek is számítanak, hogy minél pontosabban le tudd írni, még mindig nem megy gördülékenyen. Attól még nagyon-nagyon messze vagyok, és talán soha nem is fogok eljutni arra a szintre.
2012. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is így vagyok próbálom elfelejteni a magyar nyelvet, és angolt teszek be helyére.

Csak az a baj, hogy még magyarul gondolkodok. Angolul szeretnék majd.

Pedig már külföldön dolgozok.

A gyerekemnek csak a angolt tanítjuk, mert a magyarnak nincs értelme.

2012. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!