Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok depressziósoknak?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Harry Potter :) hihetetlen belső erőt képes adni, tapasztalat!
2012. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

semmilyet, helyette beszélgess, menj emberek közé...

ha mégis múszáj valami, amik itt vannak [link]

2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Paulo Coelhotól a Veronika meg akar halni.(mielőtt ugrik rá valaki, pont arról szól, hogy jön vissza a címszereplő életkedve)
2012. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
PAULO COELHO EGY CSICSKA! "ha nem ismered önmagad nem tudod ki vagy" "az életben a nehéz dolgokért küzdeni kell" - szerintem jól foglaltam össze.Ilyet ne olvass szépen megfogalmazott semmi amit mindenki magától is tud :D Én nagyon ajánlom Feldmár Andrást és társait. Ezek igazán hasznosak! Tapasztalat! És a legfontosabb ,hogy az elmélet nem segít. Ez itt a való élet a dolgokat csinálni kell , nem elég ha csak olvasol jó gondolatokat. Ez tapasztalat. Én is csillió ilyet olvastam és nem segített semmit.(kivéve Feldmár :D)Bár nekem más tüneteim is voltak (derealizáció ,szociális fóbia, agora fóbia -szinte-, depresszió ,szorongás, pánik szóval ja) az igazat megvallva... Nos az emberek segítenek. De nem akármilyen. Én annyit jártam emberek közé amennyit tudtam és csak rosszabb lett elment az életkedvem is, próbálkoztam ( ez nagyon fontos különbség a "csinálás" között - bár akkor azthittem csinálom) de semmi.
2012. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az igazság az ,hogy ha most kimennék a cigó putriba és ismerkedni kezdenék nem javulna az állapotom. Ha most lemennék a sarki kocsmába akkor sem. A megfelelő embereket kell megtalálni - én sokáig hittem ,hogy nincs ilyen - és hidd el az egész univerzum fog megváltozni. A régi szokásokat dobd ki a p*csába sőt a régi önmagad is. Ne félj a változástól , ugorj fejest bele akár milyen félelmetes. Az életben élni kell és nem leszel depressziós. Az nem segít ha elolvasol egy COELHO (facepalm) könyvet. Attól még nem lesznek igazi barátaid és nem találsz se szerelmet se élvezetet az életben. Vagy vannak barátaid? Ha depis vagy akkor ők nem azok akikre neked szükséged van (kivéve ha valami trauma miatt vagy az akkor persze ez egész más) , nem kell az életed azokkal leélned akiket megszoktál...
2012. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Járj fesztiválokra , koncertekre, szórakozóhelyekre (persze ezt nem árt megválogatni) és a lényeg ,hogy találd meg azokat akikre szükséged van és akik neked kellenek. Senki sem tud egyedül élni. Aki igen az zárkózott, szociofób stb - vagyis szintén beteg - szóval csak találj értelmet az életben és ha úgy látod a mostani életed nem megfelelő akkor változtass mindenen. Nem hiszem ,hogy a kis írásom bármit is változtat rajtad. Ez nehéz ügy. A lényeg ,hogy élni kell és nem vegetálni meg vágyakozni. De a barátok nagyon fontosak. Találd meg a normális embereket és élményeket hidd el ez a kulcs. Ha most lúgosítasz vagy anti depit szedsz azzal az alap szitun nem változtatsz. Hidd el van akinek sokkal rosszabb nálad. ( kár öröm alapján ez talán vigasz :D)
2012. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=2mqAK-duJjI

Előző három vagyok :D Ez például nagyon jó. Tényleg érdemes a dolgokat úgy csinálni ahogy mondja. Nekem ez már egy kis ideje alap filozófiámmá vált.

2012. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az ajánlásokat
2012. júl. 3. 17:57
 9/12 anonim válasza:
Biblia. :) És egy jó beszélgetés Istennel. Nekem ez segített maradandóan, s sok ismerősömnek. Egy próbát megér, semmit nem veszt az ember vele.
2012. okt. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hosszúhajú ***** válasza:
Albert Györgyi: Miért pont én? - saját vallomásait írja le
2015. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!