Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 22-es csapdája?

A 22-es csapdája?

Figyelt kérdés

kb 2 éve küzdök a borotválkozás okozta irritációval és az ebből kifolyólag kialakult pattanásokkal. Nagyon sokféle borotvát, habot, gélt, arcszeszt még elektromos borotvát is kipróbáltam, de nem oldódott meg a problémám.

Többek között a pattanásos arcom miatt nagyon nincs önbizalmam, sőt még kevesebbnek is érzem magam mint mások.

Persze mondhatnátok, hogy egyszerű, akkor legyek borostás. Igen ám, de egy foltban nem nő az arcszőrzetem és így hülyén nézek ki borostásan... egyszer hagytam meg, akkor is kicikiztek...

Szóval a helyzet az, hogy ha borotválkozok akkor a pattanásos bőröm miatt vagyok csúnya, ha nem borotválkozok akkor meg azért.

Eddig valahogy próbáltam kűzdeni vele, meg túllépni rajta, de már teljesen reménytelen. Emiatt most ott tartok, hogy lassan 1 hete nem léptem ki a lakásból és kezdi minden elveszíteni az értelmét. Hiszen mi értelme bárminek is ha nem léphetek ki a lakásból, de ha kimegyek akkor meg elszomorít, hogy csúnya a pofám, másoknak meg nem. Az önbizalmam romokban. Nincs értelme az életemnek gondolatok kerülgetnek és szánalmasnak tartom magam. :(

Mégis mit tehetnék? 21/F



2012. júl. 26. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász, megnézte a bőröd? hormonok rendben vannak?
2012. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen, erre felírta a legerősebb gyulladáscsillapítót aminek rosszabbak voltak a mellékhatásai mint maga a pattanás, ezért nem szedtem be...

nem hiszem, hogy hormonális. mindig borotválkozás után alakultak ki. aztán a pattanásos bőr borotválása csak rontott a helyzeten. most igazából a pattanások helyei látszódnak. sok csúnya piros folt.

2012. júl. 26. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem bőrgyógyász, esetleg kozmetikus is ki tudja tisztítani a bőröd, hogy ne gyulladjon be. Ajánl rá valami szert, ami kíméli az érzékeny bőröd. Borotválkozást csak 2 naponta alkalmazd, akkor még nem feltünő a szőr és a bőröd is tud pihenni. Figyelj rá oda, hogy mindig éles legyen a borotvád, használj inkább zselét hab helyett és abból is a sensitive-et. Valami megoldás biztos van! Ha folyamatosan tisztítja a bőröd a kozmetikus, nem lesz ideje a faggyúmirigyeknek eltömődni és nem fog begyulladni. Egy próbát szerintem megér :)
2012. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát kozmetikusnál még nem voltam. tényleg, ez még megérne egy próbát. köszi.
2012. júl. 26. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én ismerek olyan bőrgyógyászt, aki eddig még mindenkit, akit lehetett, meggyógyított. Pl. engem is, amikor szükség volt rá. Ha érdekel írj privátot, és átküldöm a nevét, hogy ez ne a reklám helye legyen. ( Valami Roacutan nevű szert szedtem be, azóta tökéletes a bőröm örökre.) Ez már vagy 20 éve volt.
2012. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!