Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A különböző megnevezésű...

A különböző megnevezésű memóriáknak külön agyközpontjai vannak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy valaki azt mondja, hogy jó az arcmemóriája, meg a telefonszámokat jól megjegyzi, de már azt, hogy mi történt vele előző nap, azt nem feltétlen tudja pontosan elmondani. Azért kérdezem, mert én úgy vagyok, hogy voltak emlékezetkieséseim, illetve volt némi gond a memóriámmal, de mára már szinte teljesen megjavult, de szeretném még fejleszteni. Ha remek például az idegen szó memóriám, és arcmemóriám, akkor elérhetem azt, hogy minden téren ismét kitűnő legyen a memóriám? Nem vagyok még öreg.
2012. júl. 28. 21:05
 1/2 anonim válasza:

Én egy remek könyvet tudnék ajánlani, amiben szerintem minden kérdésedre kielégítő választ fogsz kapni:


Eysenck Michael, Baddeley Alan D., Anderson Michael: Emlékezet


A kiadó honlapján bele is tudsz olvasni, meg tudod nézni a tartalomjegyzékét, tárgymutatóját, az előszavát és pár oldalát:


[link]

2012. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. júl. 29. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!