Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető az írói zárlat?

Hogyan kezelhető az írói zárlat?

Figyelt kérdés

Újságírónak tanulok, sokak szerint igen tehetséges vagyok, de én inkább úgy mondanám, hogy csak voltam. Manapság nem hogy egy több oldalas, szépen megfogalmazott, nyelvtanilag hibátlan cikket nem tudok megírni semmilyen témáról, de még a szimpla kommunikáció sem igazán megy. Nem találom a szavakat, amikor az írásra összpontosítanék olyan, mintha egy nagy góc lenne az agyamban, ami elzár minden gondolatot. Ez nálam azért hatalmas probléma, mert ez az egyetlen dolog, amiben úgy érezhettem, hogy jó vagyok, hogy ebben a témában vihetem valamire.


Pedig nem történt semmi, nem ért semmiféle trauma. Lassan fél éve tart ez az állapot. Kezdem teljesen elveszteni az önbecsülésem - hajdan egy könnyedén odavetett szösszenettel díjakat nyertem, mostanság ha órák alatt végre sikerül kiizzadni valamit, akkor is csak azt kapom, hogy értékelhetetlen, mert még a soraimból is érződik a depresszióm. Pocsék ez így.


Gondoltam már mindenre. Eszembe jutott, hogy talán csak egy kis kikapcsolódás kéne, így hetekre letettem a pennát, buliztam a haverokkal, szereztem barátnőt, stb., de semmit nem ért, amikor újra írni akartam, megint leálltam három mondat után.


Miért van ez? Lehetséges ezt gyógyítani valahogy? Vagy törődjek bele, hogy az egyetlen dolog, amit szerettem csinálni, és úgy éreztem, hogy van értelme, elveszett?



2012. aug. 6. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyál előtte
2012. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ötletnek nem rossz ki fogom próbálni.
2012. aug. 6. 23:53
 3/9 Heid válasza:
Na hát valószínűleg feszült vagy. A mondataid merevek, ezt érzed. A tanácsom az, hogy kezdj el írni, az eleje merev lesz, rossz lesz, viszont írás közben, ha belemerülsz, szép lassan előjönnek a saját, igazi betűid. Utána már menni fog. Viszont úgy hiszem, hogy ez csak ideiglenes megoldás. Gondolkozz, mitől vagy feszült, és old meg. Vagy alkoss egy más fajta stílust, amely a feszült napjaidra van tervezve. És szerintem ne izgulj, aki jól ír, az max. akkor esik ki a dologból, ha többet nem vesz a kezéből "tollat"!
2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nincs mondanivalód?
2012. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ugyanitt tartok. :P

Nekem is mondtak már mindent - pihentessem, erőltessem, tomboljam ki magam, meditáljak, igyak... A hármasnak igaza van, a saját életemben tudom, hogy komoly gondok vannak, amelyek alighanem kihatottak az alkotói világomra is. Bízom benne, hogy ha egyszer megoldom őket, újra kisujjból rázok majd ki mindent. Lehet, neked is szét kéne nézned, mi nem stimmel az utóbbi fél évben körülötted.


Ha nincs ilyen, talán tényleg elfogytak a témák. Ne görcsölj rá. Figyelj a környezetedre, az utca tele van érdekes témákkal, amiket le lehet írni, de ne siesd el: várj, figyelj, szemlélődj, és amikor már úgy érzed, hogy ki akarnak törni belőled a szavak - írj.


Sok sikert!

2012. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre nem tudom megmondani, segítettek-e, az majd kiderül, de legalább van valami támpont.
2012. aug. 8. 21:19
 7/9 anonim ***** válasza:
te újságírónak tanulsz úgy, hogy egyeNlőrét írtál?
2012. szept. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De épp az volt a gond, hogy jelenleg nagyon nem megy. :D
2012. szept. 19. 23:15
 9/9 anonim válasza:
írj arról,hogy milyen mély depressziód van ebből ha kiírod magad még át is fordulhatsz megint a jó irányba
2013. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!