Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a "várostól"?

Miért félek a "várostól"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nagyon nagy problémám, hogy egyszerűen rettegek a városban lévő sétától. Ha van velem valaki, akkor nem annyira rossz, akkor is félek kicsit, de nem úgy. Viszont, ha egyedül vagyok, akkor iszonyú! Általában egyedül nem is megyek, de ha valamiért még is kell (kb. max 15 percre), akkor végig az embereket (főleg férfiakat) nézem, hogy vajon ki mit gondol, mit akarna/akarhat tenni. Kisebb koromban "csak" attól féltem, hogy a "nagyobbak" esetleg beszólnak, kellemetlenül fogom magam érezni, de most már kb. 2 éve megváltozott. Félek attól, hogy megerőszakolnak/elrabolnak. Elég csinos vagyok (legalábbis azt szokták mondani) és ha kell mennem valahova, akkor csak délután megyek, este soha. De mégis nagyon félek! Elég nagy városban lakom, és rengeteg rosszat is lehet hallani. És annak ellenére, hogy fényes nappal megyek és nem tennék semmi h*lyeséget, mégis félek, főleg attól, hogy tényleg esetleg megerőszakol valaki vagy elkap és elvisz! És nem tudok ezen túllépni, pedig szakemberhez is járok. Mit tudnék csinálni? Mert azért szeretnék normálisan közlekedni a városban. Hogy tegyem túl magam ezen? Lányok/nők, Ti nem féltek ilyenektől? Segítsetek légyszí!!!! ÉS tényleg normális válaszokkal, légyszí! Köszi előre is! 16L

2012. aug. 11. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek a városban egyedül járkálni, nem nem azért, amiért te.Én régebben sokszor voltam rosszul és amiatt félek, hogy majd az utcán, vagy idegen helyen esek össze vagy ki tudja, mi.Vagy nem tudok leülni pihenni, ha kell.

Igen, van némi igazad abban, hogy sok a rossz ember, de emiatt nem élhetsz örökké bezárva.Annyit tudsz tenni, hogy sötétedés után nem mászkálsz egyedül, elhagyott utcákon nem járkálsz, nem öltözöl kihívóan és a pénzed a zsebedben hordod.Forgalmas utcán járj, így már eléggé védve leszel.

2012. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem biztos, de Te akkor gondolom agorafóbiás vagy első, nem? Tudom, hogy nagyon rossz, családban volt már rá példa.

Viszont amit írtál az tényleg nagyon jó, csak egyedül a nem kihívóan öltözködést nem tudom betartani. Mert az a baj, hogy a stílusom (öltözködésben) általában sokaknál már kihívónak számít. De nem tehetek róla, én így szeretek kinézni, csak félek is emiatt. (Ez egy ilyen ördögi kör.)

2012. aug. 11. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen kb. annyit tehetsz hogy figyelsz az öltözködésre, nem hordasz magadnál sok pénzt, és legyen a táskádban mindig gáz vagy paprikaspray. Esetleg ha van rá lehetőség akkor járj önvédelmi tanfolyamra.
2012. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
És kerüld el a cigányokat
2012. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy gázspray-t, és tanuld meg használni. Hordjad magaddal. Önbizalmat ad, és tényleg jó, ha van.


[link]

2012. aug. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. aug. 14. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!