Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elektrosokk milyen visszaha...

Az elektrosokk milyen visszahatásokat okozhat?

Figyelt kérdés
Rengetegen élenk közöttünk emberek, akiket sajnálatos módon a pszichiátria akarata ellenére megsokkolt titokban vagy nyíltan. Ezek az emberek életük végéig megbélyegezve érezhetik magukat. Megaláztatva, megfélelmlítve stb.Érdekelne, hogy lehet-e arról szó, hogy az ember hosszútávon sokkal bátortalanabbá válik az eseményt követően? Vagy léphet-e fel emlékezetzavar vagy bármi hosszú évek eltelte után.
2009. júl. 21. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok orvos,így szakszerű választ nem tudok adni.

Volt egy rokonom,akit sokkoltak.Utána 3-4 évbe tellett,mikorra lehetett vele egyáltalán kommunikálni.Nagyjából rendbe jött ugyan,de nem olyan volt mint régen.A sokkolás előtt kíváló matematikus volt,de még 25 év után sem tudott egy coszinusz tételt megoldani.Egyéb okból végeztek nála egy CT-t,és az agyában egy nagy elmeszedést találtak.Nem volt másutt érelmeszedése,sem magas vérnyomása, a koleszterinszintje is rendben volt.Az orvosa nem zárta ki annak a lehetőségét,hogy a meszesedés a sokkolás utóhatása,bár bizonyosra sem volt vehető.

Nagyon durva és fájdalmas módszer volt.Nem tudom,hogy még alkalmazzák-e,de remélem,hogy nem.

2009. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom, már nem alkalmazzák.
2009. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Szendi Gábortól olvashatsz bővebben a témáról és egyéb pszichiátriai kérdésekről:

[link]

2009. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos sok ember úgy véli, hogy már nem alkalmazzák, de ez csak részben igaz! Amikor nem vált be a gyógyszer és át kell állítani az embert egy másik gyógyszerre, akkor ideiglenesen ECT ( elektrosokk-kezelés ) kezelést alkalmaznak altatás közben. Így a beteg amikor felébred belőle alig tud lábra állni.
2009. júl. 23. 11:55
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Elektrosokkot ma már semmilyen körülmények közt nem alkalmazhatnak, mert törvény szabályozza, és annak értelmében tilos ilyet elvégezni.
2009. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy 87-ben legálisan betiltották az elektrosokkot titokban végzik a beteg beleegyezése nélkül is. A zárójelentésre nem írja rá a pszichiáter, attól függetlenül a belső dokumentációban fel van jegyezve, amit ki lehet kérni. Sajnos azonban sok esetben ezt a belső dokumentációt rejtélyes okokból "véletlenül" elkavarják és a beteg betegjogi képviselőjének így nem tudják vagy akarják kiadni.
2009. júl. 23. 13:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, érdekelne, honnan származnak ezek az információid. mivel tudod ezt alátámasztani? értem én ,a mit állítasz, de akkor adj hiteles forrást is.
2009. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Keresd fel a cchr-t!
2009. júl. 23. 19:07
 9/17 anonim ***** válasza:

Neeee mááár!

Hol alkalmazzák még??? És hogyhogy beleegyezés nélkül???!!!

2009. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs.nem akarok vitatkozni,de gyógyítás(?) céljából 2000 ben még alkalmazták magam beszéltem előtte való nap a betegtársammal aki mondta hogy másnap reggel megy erre a kezelésre. Láttam hogy ággyal együtt visszatolták aludt és le volt ragasztva a keze. Később kijött a dohányzóba és látszólag nyugodt volt,kommunikálni lehetett vele,időben és térben ugymond képben volt.A részletekről nem kérdeztem.
2009. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!