Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le lehet-e szokni a World of...

Le lehet-e szokni a World of Warcraft nevű mmo-rpgről?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17éves fiú vagyok. Most lesz 2 éve hogy wowozom, napi 0-9órát, a játékidő széles skálán változik, van mikor egy nap csak fél órát de volt már, hogy egy nap 9 órát is játszottam, ez mindig attól függ, hogy lelkileg, hogy érzem magam. Az ötlet, hogy wowozzak akkor jött amikor 14 éves koromban nagyon szerelmes voltam egy lányba, ő volt a legelső és nem kelettem neki, ezenkívül rengeteg gondom-bajom gyűlt össze akkor és úgyérzem megtörtem, sokat sírtam, de segítséget, vígasztalást nem kaptam a barátaimtól, a családomtól egyszerűen senkitől. Ekkor elhatároztam h nem lesz barátom úgyértem olyan akinek minden érzésemet,gondolatomat elmondanám. Ez nem azt jelenti, hogy most nincsenek barátaim, de velük sosem beszélek a legbelsőbb dolgaimról. Szóval akkor elhatároztam, hogy majd lesz egy nagyon erős karakterem, amivel segítem a többi játékost, és hogy ott megfognak becsülni, ilyen gondolatok voltak akkor bennem. Azt hiszem ezek a gondolatok annak a személynek a kivetülése voltak akire akkor szükségem lett volna. Mindenesetre eltelt 3 év és teljesen üresnek érzem magam, tudom h ez a barom játék elbutít és hosszútávon tönkretesz, de nem tudok ellene tenni, egyszerűen muszáj játszanom... :S Nem tudom mit tegyek valaki tudna valamit tanácsolni?
2009. júl. 22. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is elég sokáig wow-ozott. A "leszokást" segítette, hogy keresett magának más programokat, amivel kellemesen töltheti az időt. Mozdulj ki otthonról, járj a haverokkal strandra, biciklizni, mozogni, vagy csak dumálni velük valahol egy parkban, egy játszótéren vagy ilyesmi. Esetleg ha gondolod, besegíthetsz otthon is egy kicsit, gondolok itt pl. a mosogatásra vagy más egyszerű és gyors házimunkára, aminek anyukád örülne (ez egyébként sokat szokott segíteni a szülőkkel való kapcsolatban is). Hidd el, ha kimozdulsz, már nem is fog annyira hiányozni a dolog, ha rájössz, hogy más módon is kellemesen tudod tölteni az időt!
2009. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én a kezdetektől fogva játszom a wow-val, kisebb nagyobb megszakításokkal. Van az úgy hogy bekockul az ember, de sosem volt gondom belőle, hogy másra nem jutna idő, vagy épp más nem is érdekelne. Magadnak kell megtalálnod azt az egyensúlyt, amivel a wow-ra fordított időd szórakozásnak minősül és nem a létformádnak! Értelmes fiúnak tűnsz, sikerülni fog! Amúgy meg hidd el, nagyon kevés az ember életében az olyan igazi barát, akivel a legbensőbb dolgokat megoszthatná az ember. Viszonyulj úgy a haverjaidhoz, mint a kellemes és wowmentes időtöltés eszközeihez és ne akarj egyből világot váltani!

2009. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad és letörlöd a gépről az egészet úgy ahogy van. Kicsit talán drasztikus, de megéri. Én ha tehetném, kib-sznám az egész számítógépet a francba, mert egész nap előtte ülök, dehát nem csak én használom a gépet meg a netet szal nem lehet se kikötettni, se kidobni. Én örülnék, ha pár kattintással ki lehetne törölni a függőségem tárgyát.
2009. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bármiről le lehet szokni.

Egyébként teljesen megértem, hogy egy fantáziavilágba menekültél, mert a világ sz*r. Csak nem mindegy, hogy hol keresed a menedéket... bizonyos szempontból még mindig jobban jártál, mintha rászoksz a piára. Az én tanácsom az, hogyha egyébként is szeretsz párhuzamos valóságokat építgetni, akkor próbálkozz a tudatos álmodással. Ha érdekel, olvass utána... csak egy ötlet.

2009. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Én fogtam magam,és letöröltem.Tényleg drasztikus,de elegem volt,hogy sok 12-14 éves kockából,akinek kifolyik a nyála egy T szettre,leöl,és lenoob-oz,és egyéb dolgok,pl. csak egyedül farmolsz,senki nem beszél hozzád,csak mész és ölsz,senki nem "partizik"veled,semmi normális közösség (még magyar szerveren sem) Igaz törtön játszottam,de aki fizet havonta egy internetes játékért havonta,az olyan is.(Anyucipicifia,tessék itt van 5-10ezer oszd be.) Mindig más mmo-kban gyógyító voltam,hogy a sok "thx" majd jobb kedvre derít,de már meguntam,mert ugye általában egy gyógyító gyenge,és egyedül is mentem,tehát folyton meghaltam. Már játszom ilyenekkel.Gondolok néha rá,de már erősebb vagyok.Najó max PowerPowder, mmo snowboardos játékkal,de ritka. :D


A tudatos álmodást ajánlom,szerintem überfrankó és olyan emberekkel találkozok,még azelőtt soha,kitalált de valósághű emberek(néha osztálytársak,ismerősök,idegenek),akikkel beszélgetek,és elhülyülök. Reggelre nagyon jó kedvem lesz tőle,néha szívesen aludnék még fél napot,vagy többet. :D

19/f

2009. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Előző vagyok,

a havidíjat költsd íjjra,nyilvesszőkre,tegezre,céltáblára,vagy fa kardra/pajzsra és élőben gyepáljátok egymást. Ha még korhű ruhákba öltöztök,még lehettek hagyományörzők is. A ír,skandináviában már nagy hagyománya van. (Viking csakták szárazföldön például) Csak legyen kivel játszani. :D

2009. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
különös én 2 percig sem birtam vele játszani -.-' mások meg nem tudnak lemondani róla hát én hamar töröltem xd
2009. aug. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! csökkentsd a napi wow adagjaidat...mondjuk az elsö héten napi1óra hétvégén fél óra és tartsd be szigorúan. de ha pl. naponta játszol fél vagy 1 órát az sztem elfogadható, csak nézd az időt és tudd mikor kell befejezni:) ez a tudatos álmodás ez jó ötlet, és találj ki valami kreatív ötletet ami lefoglal. mondjuk agyagból csinálj kicsi téglákat égesd ki, építs belőle egy makett házat...sok sikert:)) 14/L
2010. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!