Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikosok és Szorongók. Hogy...

Pánikosok és Szorongók. Hogy tudjátok leküzdeni gyógyszer nélkül a szorongást vagy rohamot?

Figyelt kérdés
Második napja furcsán érzem magam. Nyugtatóm van itthol 0,25-ös Frontin, de más okból nem vehetek be belőle. De viszont nagyon erős szokott lenni a szorongásom. Meditálni se tudtam most, mert egyszerüen nem állt át az agyam. Olyan helyen lakok ahol a háziorvost se érdekli nagyon a panaszom se a pszihiátert. Magánrendelőre pedig sajnos nincs pènzem. Ilyenkor mit tudtok tanácsolni?Mit tudok tenni ellene?

2012. aug. 15. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

én ilyenkor amikor elkezdődik a pánik éjjel..akkor nagyon lassan mély levegőket veszek..és úgy fújom ki a levegőt h benntartom ameddig tudom..így lassul a szívverésem is és lassan de megnyugszom..

de iszom citromfűteát lefekvés előtt..és Sedatif pc-t.

előtte rivotrilt szedtem.de leraktam.

nehezen de így sikerült.

2012. aug. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Amit az első levélíró írt, nagyon okos dolog. A pánikbetegség nem halálos. Ha rád tör, próbálj megnyugodni. Nyugodtan, lassan lélegezz, minél kevesebb levegőt vegyél. Ugyanis a sok oxigén növeli a rosszullétet. Próbálj valami másra gondolni. Tereld el a figyelmedet. Végső soron csak azt nem értem, hogy miért írod, hogy a háziorvost, és a pszichiátert sem érdekli a bajod. Sztem ilyen nincs. Vagy nem mondtál el mindent neki, vagy nem fogadtad meg az utasításaikat, vagy ismernek valahonnan, és azért.
2012. aug. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ért valami nagyobb változás, lelki sokk mostanában?

Engem amikor elhagyott a barátom, akkor kínzott a pánikbetegség. A citromfűtea tényleg nagyon jó, ahogy a kamilla is(köztudott, hogy a kamillának nyugtató hatása van)

Én ekkor tanultam ki a Bach-virágterápiát, az is sokat segített(persze vannak kételkedők).

L/16

2012. aug. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A házi orvosunk azért nem foglalkozik vele, mert azt mondta elfogom hagyni. Na meg iszik is. A pszihiáter pedig csak felírta a gyógyszereket, de nem is kérdezett semmit, nem utolsó sorban szerintem meg elvárnák a zsebpénzt. Amúgy eleinte szedtem rexetint és frontint, de még többször voltam rosszul tőlük, mint amúgy.

Kedves 3. válaszoló: Sokk nem tudom, hogy ért e, sokat járt az eszem a halálon, nagybátyám autoimmun betegségben hunyt el fiatalon.Mikor megtörtént az elhalálozás azon az éjszakán riadtam fel én is először álmomból úgy, mintha erősen verne a szívem. Ez tavaly május környékén volt. Majd augusztus végén volt először szorongásom. Persze akkor ezt nem tudtam, hogy az. Az ügyelethez fordultunk segítségért. Akkor halálfélelmem volt, szájszárazság, nyugtalanság. Mire kijöttek enyhültek a tünetek. Mondták is akkor, hogy ha legközelebb előfordul, akkor keressek fel egy pszihiátert. Teljesen novemberig semmi bajom nem volt, akkor estére megint furcsán éreztem magam, bevízeztem az arcomat, karomat. Lefeküdtem, de rögtön elkezdett zsibbadni a bal karom, és a szívem is ki akart esni a helyéről, halálfélelem és a szájszárazság is társult hozzá. Ez megint másabb volt, mint augusztusban, ezért ismét ügyeletet hívtuk, mert azt hittük szívrohamom van. Mire kijött egy rendes ismeretlen idős orvos, ő mondta, hogy ez pánikroham volt, mert a kezeimet tördeltem mikor találkoztunk. Ezután bejelentkeztem a pszihiáterhez egy hónap múlva kaptam időpontot. Közbe kivettek dolgozni a helyi öregek otthonába. És pont a doktor úr felkeresése előtti napon ismételten rosszul lettem. Ott tudtak mérni vérnyomást és pulzust is. Kiderült, hogy 135/90 körül volt a vérnyomásom a pulzus pedig 145. Akkor adtak egy fél szem xanax-ot, vérnyomás csökkentőt és egy szívritmus szabályozó gyógyszert. Mivel nem nagyon hatottak a gyógyszerek kihívták a háziorvosunkat, aki egy seduxent adott injekcióba. De a munkahelyen annyira megijedtek, hogy elküldtek a sürgősségire. Persze addigra tiszta nyugodt voltam, csináltak EKG-t rendben volt, vettek vért, azt is rendben találták. Elküldtek mellkas röntgenre és szemészetre az is jó volt. Legutolsó soron pedig 24 órás vérnyomásmérő volt rajtam, de annak az átlagja is rendben volt. Másnak kerestem fel a pszihiátert, ő írta fel a rexetint 30 mg-ost napi egyet és a frontint 0,5öst 3x1-et. Rögtön az utasítás szerint kezdtem el szedni a gyógyszereket. Másnapra a munkahelyen végig aludtam és még otthol is. Édesanyám telefonált be a másik pszihiáternek, hogy mi van és ő mondta, hogy csökkentsük le a Frontint 2x1-re. Így tettem, következő nap már enni se tudtam, még rosszabbul lettem és besárgultam. Ha jól emlékszem ez a rexetin mellékkahátsa volt. Az egyik barátnőm vitt el a háziorvoshoz, a mellékhatás miatt, de ő csak gyomorsavlekötőt írt fel. Magamtól lejebb vettem a rexetint félszemre. Így már jobb volt. 2 hétig így ment. Utánna próbáltam visszaemelni a rexetint 1szemre. De akkor meg szívritmus zavart mutatott a vérnyomásmérőnk. Így maradt a napi fél szem. Ez így ment 2 hónapig. Közben párommal már egy ideje terveztünk babát is. Össze is jött, az orvos akkor mondta, hogy függesszem fel a gyógyszerek szedését, és csak akkor keressem fel ha kifejezetté válik ismét a roham. Akkor ír fel SSRI gátlót. Sajnos az a pici nem maradt meg. De tünetmentes maradtam, kisebb szorongásokkal és csak akkor vettem be Frontin-t de abból is csak 0,25öst mikor már éreztem, hogy erősebben akar rám jönni.Most ismét próbálkoztunk a picivel egy részt mert már nagyon szeretnénk másrészt a házi orvos azt mondta, hogy elmulassza a pánikot is. Jelenleg állapotos vagyok 13 hetes. Szerencsére minden rendben a picurral.Magne B6ot szedek vele napi 3 szemet s persze az Elevitet. Mivel amúgy se vagyok egy nagy testsúlyú 45kg-val kezdtem a terhességet azóta híztam 2 kg-ot és az ajánlott napi adag a Magne b6-ból nekem csak 4szem. Természetesen a védőnő és az orvosok is tudnak a betegségemről, nem tagadom le. Az első trimeszter se volt fényűző, mert voltak akkor is szorongásaim, új tünetekkel légszomj, szívdobogás érzés..de leküzdöttem. Most viszont megint újabb tünetekkel jelentkezett. Valahol abba bízok, hogy ha elérem a félidőt, akkor tünetmentes leszek, nem szívesen szeretnék gyógyszerekkel ártani a babának. Ezért is kérdeztem, hogy hogyan tudnám leküzdeni, mert 3. napja olyan erős, hogy egyszerűen, nem tudok, még relaxálni se. Újabb aggodalmaim jelentkeztek azóta. Természetesen a szüléssel kapcsolatban. Hogy nehogy akkor kapjon el a roham, meg nehogy elvérezzek ott, meg ilyenek. Jajj meg majdenm elfelejtettem a háziorvos kérdezte, hogy ittam e energia italt, kávét ilyenek. Régen míg suliba jártam rendszeresen ittam mindkettőt. Azóta tudom, hogy nem szabad, figyelgettem is utánna, hogy a fekete teába is van koffein. De ugye a terhesség alatt nekem mostanába előfordult, hogy lement a vérnyomásom nagyon, olyankor egy fél kávés pohárral megittam a kávéból. Illetve most, hogy kicsit náthás lettem gyógyszert nem veszek be, így megittam a fekete teából is vagy 3 pohárral mézesen. Ezek is ennyire előhozhatják ezeket a tüneteket? Körülbelül ennyi a történetem. Ezért kértem segítséget.

2012. aug. 16. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

én is babás vagyok..azért tettem le a gyógyszert..de nekem is néha előjönnek éjjel a rohamok..de úgy érzem h tudom így kezelni ahogy már leírtam..

ha kertes házban laksz akkor mikor süt a nap..feküdj le egy pokrócra és próbálj meditálni..vegyél ilyenkor is mély levegőket és lassan engedd ki..és közben mondogasd h minden rendben van..nem vagyok pánikbeteg..

lehet h nevetségesen hangzik..de nekem segít..

igazából minden agyban dől el..

2012. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!