Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Hogyan...

Mi történik velem? Hogyan tudnék ezen túllépni? Egyedül sikerülhet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,hogy most jött el az ideje annak,hogy feltegyem itt ezt a kérdést.

A problémám forrása: kb 2 héttel ezelőtt félrenyeltem egy citrommagot. Nagyon rossz volt,teljesen bepánikoltam. Közben azt ismegállapították,hogy tüszős mandulagyulladásom van. Azóta az sem múlik. Most kaptam rámásfajta antibiotikumot.

Nagyon nehezen nyelek és sokszor eszembe jut a citrommagos történet is. Gyakorlatilag azóta nem tudtam egy jót enni. Ami meg is látszik, 49ről lefogytam 46 kg-ra. Mindig figyelem,hogy mit nyelek le és hogyan. Nagyon el vagyok keseredve,pedig ha azt vesszük mindenem megvan. Párkapcsolat,munkahely. Boldogak kéne lennem

Mit tehetnék,hogy minden a régi legyen? Ennem kell,ez biztos. Az biztos,hogy az utóbbi hetek nagyon stesszesen teltek.

Kérlek titeket,aki tud segítsen.



2012. aug. 16. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogyan tudnád túltenni magad azon, hogy lenyeltél egy citrommagot????? Hát én ezt a kérdést nem értem, ne haragudj...
2012. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Majdnem megfulladtam tőle. A kórházban kötöttem ki. Azóta ez a rossz élmény van bennem az evésről...
2012. aug. 16. 11:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudod minél inkább figyelsz a nyelésre, annál nagyobb az esélyed, hogy félrenyelsz valamit.Ha például hosszú percekig lesed a lélegzésed és próbálsz szándékosan "helyesen" lélegezni, akkor könnyen rád törhet egy fulladás érzés.

Szóval bőven elég lenne annyi, hogy étkezés előtt eltávolítod az ételről a feleslegeket (magok, csont meg ilyesmi) és utána komótosan, nem túl gyorsan megeszed.

Tüszős mandula gyulladásnál pedig teljesen normális, hogy nehezen nyelsz, olyankor nagyon tud fájni a torok.

2012. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok, bocsi, az nem derült ki a leírásból, hogy kórházba is kerültél vele...

A másodiknak igaza van szerintem, tényleg az se jó, ha túlzottan odafigyelsz.

2012. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy ügyet csinálni belőle én pl.: volt, hogy halszálkát nyeltem félre és én is épp, hogy nem fulladtam meg tőle.

Úgy kell enni, mintha mi sem történt volna és 1-2 héten belül el fog múlni.

2012. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszokat. Igen,próbálom a gondolataimat elterelni. Inkább kevesebb,mint több sikerrel. Arról nem is beszélve,hogy szeretném minél hamarabb visszanyerni a súlyomat. Már-már görcsösen. Esetleg valami módszer? Sajnos semmi nem esik jól.
2012. aug. 16. 11:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, én is jártam hasonlóan megakadt egy halszálka a torkomon.Okos anyám azt mondta, egyem bátran a rántott halat...

Egész éjjel szúrta a torkomat.De reggelre szerencsére eltűnt valahogy.

Azóta a halat óvatosan eszem, a többivel nincs gondom.

2012. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Majd ha elmúlik a mandulagyulladásod, akkor jól fog esni.Ne most, betegen akard felhízlalni magad, mert az akadályozza a gyógyulást.A tüszősmandula kicsit lassan gyógyul.Inkább igyál sokat.
2012. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32-szer rágj meg minden falatot, mielőtt lenyeled!
2012. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy citrommag lenyelése csak akkor okoz ekkora problémát, ha már csak hab a tortán. Érdekes, hogy ennek kapcsán említed, hogy jó párkapcsolatban élsz, van munkahelyed, stb. Ezek egyáltalán nem azonos fajsúlyú dolgok.

" Boldogak kéne lennem "

és egy citrommag akadályoz. Na, ne már.

2012. aug. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!