Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is éreztek így? Ez mennyire...

Ti is éreztek így? Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Úgy érzem néha, hogy mintha egy álomban élnék. ez már évek óta tart. ez sokáig tart. eléggé sokáig. akár 2 hétig is. nagyjából 1-2 havonta jön elő. Ilyenkor elszédülök gyorsabban, a kezeim nagyon remegnek, többet hallucinálok, a színeket erősebbnek látom, a formák homályosabbak általában, a távolságokat nem látom valósnak (pl 3 méterre van tőlem az asztal és van hgoy úgy látom, mintha cask 1 lenne, vagy van hgoy többnek látom pl 10 méternek akár!).

Szoktam alapból is hallucinálni. habár nem tudom, hogy azt lehet hallucinációnak is nevezni, hogy csak képeket látok magam előtt? pl felnézek amgam elé és egy mosolygó női szájat látok. vagy egy elefántot a létra mögött. de ezektől nem ijedek meg (néha), mret reménykedem, és valószínűleg tudom, hgoy csak a fejemben vannak. ezek általában képek, és csak pár másodpercig vannak. ha elnézek és visszanézek, ritkán vannak ott, de aztán eltűnnek.

Hangok is szoktak lenni. van hgoy csak suttogások, van hogy erős hangok, van hogy tudom, hogy nem valósak, van hogy azt hiszem, hgy azok.

Járok pszichológushoz és nyáron pszichiáterhez. Ezeket elmondtam, csak az álom részét nem.


Ez normális? 16/L


2012. aug. 25. 10:56
 1/5 anonim válasza:
szerintem én megkeresnék egy pszichológust...ezek általában lelki eredetűek.. :)
2012. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy a Nátrium egyensúlyod felborul, ami szabályozza a folyadékháztartást... Ha ilyen újra lesz, kérj egy vérképet a háziorvostól.
2012. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
voltam már vérképen, kb 2hónapja. semmi gond nincs ezzel hála istennek :)
2012. aug. 25. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Hála Istennek? Szerintem jobban jártál volna, ha azzal van gond. Mert így valszeg mentális probléma...
2012. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló problémáim voltak, az álomszerű érzés, a színek, távolságok mások voltak stb...

Pszichológus volt, aki igazán segített, kb fél éves terápia után minden végleg megszűnt.

2012. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!