Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten keresek pszichológu...

Budapesten keresek pszichológust. Ismertek?

Figyelt kérdés
Elmondom, mit szeretnék: Egy olyan szakembert, aki nem sajnálgat, nem csak meghallgat, hanem határozott tud lenni és meg meri mondani, hogy ha valamit elbaszok az életemben. Nem mondom, hogy egyenesen Csernushoz mennék, de nem kell a bájolgás, meg akarom oldani a maradék görcsöt az életemben. Sok munkán vagyok túl, úgy érzem, meg tudom csinálni, de a maradékkal nem boldogulok (főleg önértékelési dolgokról van szó). Ismertek ilyen embert? Ne legyen túl idős. Köszi!
2012. szept. 13. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ebből nemigen látszik, hogy melyik -milyen személyiség, szívesen fogadnék egy-két személyes tapasztalatot is.
2012. szept. 13. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell tartanod attól, hogy a pszichológus téged sajnálgatni fog, meg bájologni veled. Hiszen nem ez a munkája. Belegondolsz egy sebész orvos se sírja el magát, ha meglát téged nyílt sebbel betérni a rendelőjébe. Ugyanígy furcsa feltételezés, hogy "nem merné megmondani" mit rontasz el az életedben.. Miért ne merné? Szerintem bátran válassz ajánlás nélkül is, mert amiket kritériumként írtál az egyáltalán nem jellemző a szakemberekre.
2012. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Honnan tudod, hogy neked épp egy pszichológusra van szükséged?

2012. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ez a szakmája, még nem biztos, hogy jó is benne. Ráadásul minél intelligensebb a páciens, annál szofisztikáltabban veri át saját magát, és a pszichológiust is. Annál ügyesebben játszmázik, és magyaráz meg dolgokat. Az első két pszichológust akivel dolgom volt, megettem reggelire. Az első még sajnálta is, a második csak simán nem látott a bullshit mögé, és hagyta, hogy a beszélgetéseink épphogy felszínt kapargató vetítések legyenek, nagyon drágán. Amiket neki elmondtam, azt egy kocsmában is elmondom bárkinek, és még egy fröccsre is meghívnak érte.

Én most járok egy nőhöz, aki elég jól a szavaim mögé lát. Néha hagyja, hogy belekenjek a felszínességbe, elvégre az én felelősségem is, hogy mit beszélek a pénzemért, de azért haladunk is.

Amit mindenképpen javaslok, hogy olyat keress, aki analitikus terápiával dolgozik. Ez a leghosszabb és legnehezebb út, de a legalaposabb is. A kognitív terápia, meg a pazichológiai tanácsadás sokkal felszínesebb. Ha gondolod privátban elküldöm a dokim nevét, de nem biztos, hogy neked is pont ő válna be. Szerintem érdemes elmenni párhoz és megnézni kinek tudnál megnyílni

2012. szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4-es: Miért, ki más segíthetne ebben? Gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni, ezért pszichiáter nem jutott eszembe. A környezetemnek nem mesélem el, néha mennyire nem vagyok kibékülve magammal, a szakmámból adódóan rontaná a megítélésem. A párkapcsolatom több, mint szuper, de nem terhelhetem rá ezt napi szinten. Úgy gondolom, olyan emberrel beszélném meg, aki ismeri a lehetséges megoldási utakat.


Köszönöm a választ mindenkinek.

2012. szept. 14. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!