Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez a "betegség" vagy...

Mi lehet ez a "betegség" vagy jelenség? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy elég furcsa problémám van azt sem tudom pontosan hogy írjam le. Egy éve ért véget az első komolyabb kapcsolatom, fél évig sem tartott. Azért lett vége mert kiszerettem a srácból. Eltelt már egy év és én nem is szeretek erre a volt kapcsolatra gondolni és (tudom hülyén hangzik) megfogadtam hogy nem gondolok rá soha többet. De azóta az jut eszembe hogy én ezt megfogadtam és nap mint nap pillanatokra beugrik az arca és ez nagyon idegesít (erre kb 3 hónapja figyeltem fel). Néha a legapróbb dolgokról amik történnek velem bevillan az arca és ez annyira idegesít már hogy lassan felkeresek vele egy doktort, mert néha álmaimban is bevillan. Most a nyáron megismertem egy másik srácot, aki nagyon tetszik sok időt töltöttünk együtt szerelmes lettem, bár még nem járunk de minden esély megvan hogy legyen valami közöttünk, de bűntudatom van, mert naponta bevillan az előző, aki iránt tényleg nem érzek semmit sem. Bízom benne hogy érthető a szituáció, hátha tud valaki segíteni, mert én nem tudom mit lehet tenni, sokat olvastam az OCDről meg a kényszergondolatokról, remélem azért ennyire nem súlyos a helyzet.20/L
2012. szept. 14. 17:30
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Még nem vagyok pszichològus csak tervben van a dolog de szerintem a következő a problémád:

Főleg a nőknél jellemző hogy az első szexuális élmény nagyban befolyásolja a szexuális élethez valò hozzáállást. Szerintem ez nemcsak a szexel van így hanem az érzelmekkel is. Ha az első kaocsolatodban a partner átver felmerülhet az a gondolat benned hogy többet nem fogsz bízni egy férfiban sem. Mindezt egyetlen csalòdásra alapozva. Ennek valòszínű hogy semmi köze hozzàd csak azt szerettem volna ezzel felvezetni hogy a problémát csak ùgy lehet megtalálni ha az előző kapcsolatodat mélyen felidézd egy szakembernek aki ebbòl rá tud jönni hogy hol van a kutya elàsva.

Lehet hogy csak azért villan be folyton a képe mert annyira el akarod felejteni és annyira azon vagy minden erőddel hogy elfelejts hogy folyamatosan erre koncetrálsz és ezzel pont az ellenkező hatást váltod ki.

Feltétlen keress fel egy szakembert!

Ha szeretnél beszélgetni erről vagy másròl írj privit nagyon szívesen meghallgatlak!

2012. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem betegség, hanem az életkorod velejárója.

A szerelem setét verem...

2012. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hamarosan írok. lehet ilyesmiről van szó igen
2012. szept. 15. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!