Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utalnak az alábbi jelek? Összeférhetetlenség, akarosság, hazudozás, sunyiság?

Figyelt kérdés

Férjem több éve jár pszichiátriai szakrendelésre.Nyáron azt mondta az orvosa, hogy csak egy kis depressziója van, ezzel szemben az eddig szedett napi 30 mg Mirtazapyn mellé felírt neki napi 10 mg Cipralexet.A fenti tünetekenkívül még időnként nem emlékszik dolgokra, de ez gondolom a demencia jele, aminek a kezdetét 3 éve állapították meg műszeres vizsgálattal.Ez utóbbi nem okoz számomra problémát, csak a címben felsoroltak.Pl.ha valamivel nem ért egyet, csendben eltűnik és tönkretesz valami gépet, eszközt és persze tagadja, de más nem járt a közelben.A növekvő agresszivitása is aggaszt, egyre gyakrabban kiabál dolgokért, amik nem is úgy történtek, ahogyan ő állítja.Amikor pontról-pontra végigbeszéljük a dolgokat és kérem hogy jelezze mikor történt az amiért kiabál, csak hallgat.Azt hiszem ez több enyhe kis depressziónál.

Ezek a megnyilvánulások rendszeresen délután és este felé törnek rá, délelőtt ritkábban.Időnként előfordul rövid ideig, hogy tünetmentes és szellemileg a pár évvel korábbi önmagához hasonlít.


2012. szept. 18. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a többi dolog is a demencia miatt van,nagypapámnak is ez volt, pl. volt olyan,hogy együtt vacsoráztunk és feldühödött azon,hogy neki miért nem vágtunk szalonnát,pedig már megette,csak éppen elfelejtette.Kiabált,mindenkit hibáztatott,alig lehetett lenyugtatni.Ez a betegség sajnos ilyen :(
2012. szept. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló: mennyi idős a nagypapád?
2012. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már meghalt,de miért kérdezed? Demencia bármilyen életkorban kialakulhat..
2012. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azért kérdeztem, mert egy másik fórumban azt írta valaki, aki ilyen betegek mellett dolgozik, hogy egy demens beteg nem trükközik.Márpedig a sunnyogás szerintem trükközés.

Úgy gondolom, ha valaki demens, az még nem zárja ki, hogy más mentális betegsége is legyen, de ezt én nem tudhatom biztosan.Egy orvos is mondta, aki nem ismeri, csak látta az eredményeit, hogy nagyon gyakran egy csokorra való mentális metegség van 1-1 embernél.Ezért szeretném tudni hogy még mi lehet, mert az ellenszenves pszichiáterétől nem kapok információt.Nem is tudom hogyan kell viselkedni, mi az ami segíti, és mi az amit nem kellene.Az nem megoldás hogy mindent ráhagyok, mert a belátási képessége időnként korlátozott és ostobaságokat talál ki.Az ellenkezés meg dühromamot vált ki nála.

2012. szept. 18. 12:25
 5/8 anonim válasza:

Amit a címben írsz, nem mentális betegség jele, csak vélemény.


Összeférhetetlenség = szóvá teszi, ha nem tetszik neki valami,

akaratosság = olyat akar, amit te nem,

hazudozás = biztos gyakran hazudik, ezt te tudod, de ugye érzed a pluszjelentést a hazudozásban,

sunyiság = eltitkol valamit. Lehet, hogy indokolt, lehet, hogy nem.


Azért, mert pszichiáterhez jár, nem húzhatod rá minden megnyilvánulására, hogy azért csinálja, mert beteg.

2012. szept. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy van nekem olyan érzésem, hogy az utolsó nagyon jól közelíti meg a dolgot.

Elromlik valami: ő rontotta el. Nagyon ismerős dolog ez.

2012. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy ilyen sokáig nem jártam itt, de nem gondoltam hogy még érkeznek kommentek.

Összeférhetetlenség alatt azt értem, hogy sok emberrel összeveszik. Pl. 3 testvére van, 2-vel nem beszél,amióta nyugdíjas, a volt munkatársai kerülik, pedig a többiek rendszeresen találkoznak (szintén nyugdíjasok)őt soha nem hívják sehová, ha valami nem tetszik, mindenkit fel akar jelenteni vagy beperelni.Tavaly felpattant egy apró kavics a szélvédőjére, elment e rendőrségre bejelenteni hogy az erdőből rálőttek.

Akaratosság alatt azt értem, hogy olyan dolgokat is ő akar irányítani, amikhez nem ért.

A hazudozás és a sunyiság szerintem az, amikor ráfogja másra amit ő csinált. Pl. megrendelt egy munkát, amire korábban egy szakember azt mondta hogy nem kell negcsinálni, amikor az illető megemlítette hogy ezt kár volt, megkért hogy hozzak be valamit a másik helységből és ez alat az idő alatt azt mondta hogy én akartam azért kellett elvégeztetni.


Ami elromlik, az nagyon gyakran új dolog, amit csak párszor használtam, pl. egy gép, amit kipróbáltam és eltettem a dobozába, legközelebb amikor elővettem hiányzott a kapcsoló gombja. Csak mi ketten fértünk hozzá.

2012. nov. 24. 02:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy pluszjelentés a hazudozásban?
2012. nov. 24. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!