Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adhato-e egy, egyetlen egy...

Adhato-e egy, egyetlen egy masodik esely annak a ferfinak, aki megutott, de nagyon nagyon szeretne jova tenni, amit tett? Orvoshoz akar menni es kezeltetni a duhrohamait.

Figyelt kérdés
31 eves no vagyok. A baratommal mult szombaton egy eskuvon voltunk ahol o tobbet ivott a kelletenel, ettol eltekintve jol ereztuk magunkat. Hajnali egy ora korul eljottunk taxival. Amikor hazaerkeztunk a lakasba, mint derul egbol a villam, elszabadult a pokol. Orditozni kezdett, iszonyatos duhrohama volt. Akarhogy kertem, hogy ne kiabaljon, nem vett le a hangerobol. Olyan dolgokat vagott a fejemhez, amik teljesen elkepesztoek voltak. Tobbszor megtaszitott, a karomnal fogva erosen megrangatott, egyszer arcon is utott. Volt olyan, hogy belelokott a szennyestartoba, abban kuporogtam, amig o allt felettem es orditott velem. Ez harom napja volt, de meg mindig nagyon fajnak a karjaim es az egyik ujjam elig mozog. Masnap nagyon szegyellte magat es eskudozik, hogy elmegy orvoshoz, hogy kezelni tudja a duhrohamait es borzasztoan banja, ami tortent. Azota borzasztoan erzem magam, ugy erzem, elhatarolodtam a tarsadalomtol es maganyosnak erzem magam. Szegyen van bennem. Jarok egy pszichologushoz, akivel ma ezt vegre meg tudtam beszelni (elso es eddig az egyetlen ember, aki tud a dologrol). Azt mondta, hagyjam ott, mert evente 50 no hal meg ilyenek miatt es hogy egy alkalmat mindig kovetnek tovabbiak. Ugyanakkor az is bennem van, hogy egy, egyetlen egy eselyt meg talan erdemel. Egy eselyt, ami egyben az utolso esely. Latom rajta, hogy iszonyuan szenved es nagyon megbanta a dolgot. Sokat beszelgettunk errol es mondtam neki hogy elhiszem, hogy most igy latja, de mi lesz, ha ismet rator a duhroham? Azt mondta, az adott szavan kivul nem tud mast felmutatni, de nagyon nagyon nem akar elvesziteni hogy nagyon szeret is hogy borzasztoan gyuloli magat azert, amit tett. Kerdesem az lenne, hogy adjak-e adhato-e meg egy esely? Erdekelne, hogy hasonlo dolgon atesett emberek hogyan velekednek. A valaszokat elore is koszonom.

2012. okt. 9. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Ez nehéz. Szerintem valóban bánja, és biztosan szégyelli magát, ugyanakkor szinte biztosan megismétlődik előbb-utóbb. Éppenséggel lehet szó második esélyről, de akkor nemcsak a dührohamokkal kell kezelésre járnia, hanem a piát is végleg abba kell hagynia. De amint valamelyiknél kudarcot vall, sajnos nincs több esély.
2012. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

NEM! NEM! NEM!


Ha nem iszik, akkor egy darabig még tud álarcban parádézni előtted, de az ital - ahogy közismert - nem visz be új személyiségjegyeket, csak felerősíti a meglévőket.


Az ilyenek megtanulják, hogy kell egy nőt manipulálni, hogy láncolja magához, elvégre "nagyon nem akar elveszíteni", és ez később is így marad.

Sok romantika, rohamtempós udvarlás, nagy romantikus lánykérés, és esküvő. Aztán a kis családi fészekbe gyorsan kell egy kiscsibe.

Anyu GYES-re megy, esetleg később sem kell már dolgoznia, apu szorgosan dolgozik hogy eltartsa a családját, asszonykája otthon várja a meleg étellel, friss ruhával, illatos lakással, meleg pu.ncival. Mert muszáj. Mert nem mehet sehová. Mert ha ellentmond, akkor a gyerekével mehet az utcára, és nincs hová mennie, nincs miből.

Kész a tökéletes rabszolga, akivel azt csinál, amit akar, mert úgysem veszíti el. Nincs hová mennie, teljesen kiszolgáltatott.

Ekkorra már akár napi szinten lehet verés, nemi erőszak, pofozkodás. Arra azért ügyelni szokott az Állat, hogy a trónörököst ne bántsa, ne lásson belőle sokat, főleg ha a trónörökös fiú. Ezzel is sakkban tartható a feleség-rabszolga.


Le se írtad, MIÉRT vert meg? Azt írtad, mint derült égből a villámcsapás... Tippelek: féltékeny lett?


Az ilyen egy külön állatfajta. Addig menekülj, amíg nem esel csapdába.

Életük jelszava: a nő olyan, mint a parketta. Elsőre lefekteted rendesen, és egy életen át taposhatsz rajta.


Kézcsókolom: parkettának tetszik lenni?!?!?!


NINCS még egy esély.

Lehet, hogy hónapokig, évekig nem fordul elő, hogy megütne. De előbb-utóbb meg fog történni.

Normális férfi akkor sem emel kezet a nőjére, ha összevesznek, egész úton hazafelé megy a haragszomrád, duzzogás, és vitatkozás, és fagyos hangulatban lépnek be a lakásba.

Ez az állat csak azt várta, hogy kettesben maradjatok, senki se lássa a dühkitörését, és otthon jól megverhessen, ami a csövön kifér. Nem rajta múlt, hogy nem tört el semmid.

Viszont gondold végig: eltervezte, hogy meg fog verni, és szépen kivárta a szituációt, amikor négyszemközt maradtok.

Ez NEM egy véletlenül elcsattant pofon volt.

2012. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Én nehezen és félve, de adnék neki még egy esélyt. De rettegésben sem lehet élni, úgyhogy lennének kikötéseim. Lehet, hogy bánja, de ha olyankor elborul az agya, bármikor megismétlődhet. A fő probléma, amit elsősorban meg kell szüntetni, az az alkohol! Alkohol hatására a legjámborabb ember is bekattanhat akár! Először elvonóra menjen el, és próbálja meg teljesen letenni a piát! Ha ez nem megy, ugrott az esély, mert félnék, hogy bármikor megismétlődhet. Korábban sose volt ilyen dührohama?
2012. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Én nem tudnék utolsó esélyt adni neki. Mi a garancia arra, hogy nem csinálja meg még egyszer? Mi a garancia, hogy megáll egy pofonnál? Mi a garancia, hogy életben maradsz? Én tuti nem várnék arra, hogy mikor lesz a következő ilyen alkalom. Az alkohol sem magyarázat erre. Aki tudja, hogy nem bírja a piát, az ne igyon. Viszont ha olyan a hozzáállása, akkor úgyis inni fog legközelebb is. Az ilyen ember az én szememben undorító féreg.
2012. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az ok, a MIERT igazabol homalyos maradt elottem, szamtalan dolgot a fejemhez vagott, attol kezdve, hogy a penzeert vagyok vele (egy honapja munkanelkuli vagyok, elotte viszonylag jol kerestem, most interjukra jarok), hogy szidom az anyjat (az anyja tobbszor szandekosan megalazott csaladi esemenyeken es ezt szova tettem kesobb neki), de igazabol szerintem csak szedegette ossze az elmejeben felbukkano okokat, nem volt konkret ok. a pszichologusom azt mondta, o azt mondana, rendben, menjen gyogykezelesre a duhrohamaival, de amig nem tekintheto gyogyultnak, addig ne legyek vele egyutt. es hogy o nem lat ra tul nagy eselyt, hogy megvaltozzon a dolog, az orvosok ugyanis nem rendelkeznek varazspalcaval, ami megjavitja a duhkezelesi problemaval kuzdo embereket. a lakas az enyem, de egyutt fizetjuk a reszleteit (jelenleg ugye egyedul o, mivel en munkat keresek).
2012. okt. 9. 12:53
 6/17 A kérdező kommentje:
voltak duhrohamai korabban is, elofordult, hogy osszetort butorokat, de hozzam ez elott soha nem ert egy ujjal sem. gyerekkora ota vannak ilyen duhrohamai, akitol o is szenved, nem tudja kontrollalni, amikor leszall a voros kod. jozanul is ugyanugy megtortenik, mint amikor ivott.
2012. okt. 9. 12:55
 7/17 A kérdező kommentje:
de abban egyet ertek az egyik valaszadoval, hogy direkt visszafogta magat, amig haza nem ertunk es hogy nem veletlenul tortenhetett a dolog. NAgyon koszonom a valaszokat mindenkinek.
2012. okt. 9. 12:58
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha józanon is csinálja, és máskor is csinálta, akkor nem gondolkoznék egy percet sem, ez csak az első lépcsőfok volt, amivel egyre messzebb fog merészkedni! Most menekülj tőle, amíg nincs házasság, család, és amíg nem keseríti meg teljesen az életed! Tudom, hogy most nehéz, de ha nem lépsz le, később csak bánni fogod, amikor rendszeressé válik.

3. voltam.

2012. okt. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem az volna valójában, hogy adj-e egy esélyt, hanem az, hogy tudsz-e örökösen behúzott hassal élni, és örökös készenlétben arra az esetre, ha a történtek megismétlődnek, mert meg fognak, az olyan biztos, hogy most itt ülök és írok neked. Lám, ama kedves válaszolónak igaza volt, hogy ha bekerülsz egy kiszolgáltatott helyzetbe, jönni fog a terror. Később írtad, hogy jelenleg nincs munkád. Tehát a kiszolgáltatottság meglett és törvényszerűen meg is jelent az erőszak. Függetlenítsd magad tőle minnél hamarabb, mert inkább lakj a híd alatt és éhezz, mint élj kicsit kényelmesen, de testileg, lelkileg, szellemileg megnyomorítva. Nincs esélyed, hogy megküzdj a démonaival. Az az ő meccse egyedül. A pszichológusnak igaza volt. Nincs az a varázspálca. Ölellek szeretettel mindkettőtöket.
2012. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én azt mondanám, hogy oké, de addig ne gyere vissza, amíg az orvos ki nem kezelt; és kérnék majd tőle egy igazolást az orvostól.
2012. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!