Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ment valaki ilyen tünettel...

Ment valaki ilyen tünettel orvoshoz?

Figyelt kérdés

Éjszaka 1-2 óra alvás után felriadok, pánikroham szerű érzés, de nincsenek annyira tünetek, sokkal inkább egy megfoghatatlan érzés, idegen a szoba ahol vagyok, tudom mi hol van, de mégis olyan érzés, mintha valami idegen helyen lennék, nem jó helyen vagyok. De borzasztó érzés, nem is tudom leírni. Volt, hogy bevettem fél frontint, de legtöbbször sikerül visszaaludni. Már olvasgattam itt, hogy másnál is volt hasonló, ezért is kérdeztem azt, hogy volt e valaki ezzel orvosnál, és nem azt kérdezem, hogy tulajdonképpen mi ez az érzés, ha egyáltalán van ennek neve. Lelki sérelmek értek az utóbbi időkben, konkréten szörnyű betegség után gyász egy közeli családtagom miatt. Tehát betudom ennek.

De azért írhattok bármit a témában!



2012. okt. 13. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy ilyen trauma, hogy látod az illető leépülését, majd a halált, okoz ilyen tüneteket. Igyál esténként e csésze meleg cukrozott tejet. Ha nem tudod meginni, akkor citromfű teát. Ha ennek ellenére , ismétlődik, menj el idegorvoshoz.
2012. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tejet megiszom. Mondjuk szerencsére nem minden éjjel van, csak időnként.
2012. okt. 13. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez alvásparalízis. Nekem is volt bár nem ennyire durván. Nekem magamtól elmúltak, úgyhogy sajnos tanácsot adni nem tudok, csak kitartást kívánni, és azt, hogy minél előbb elmúljon.
2012. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az alvásparalízisnél úgy tudom bénulással jár, de lehet, hogy valami hasonló folyamat ez is, nem tudom mi lehet pontosan.
2012. okt. 13. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Rosszak az idegeid! Próbálj meg esténként bevenni egy Valeriána relax tablettát rendszeresen. Napközben pedig szedjél B MAX nevű vitaminkomplexet, valamint magnéziumot is.
2012. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy rosszak az idegeim, az most csak egy átmeneti állapot, nem?

Vagy alapból rosszak és ez a mostani helyzet még rátesz?

Amúgy voltam régebben pánikbeteg, lehet, hogy hajlamos vagyok az ilyen dolgokra.

A frontokra is elég érzékeny vagyok mostanában.

2012. okt. 13. 20:06
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló bár szerencsére a családomban nem volt semmi rossz, leszámítva a rossz alaphangulatot, na mindegy, nekem tnap ez odáig fajult, hogy apukám kerített egy orvost (sima házi doki, mert nem rendelt más) azóta valamivel jobb, seduxent és kalciumot adott. meg gyógyteákat szoktam inni
2012. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy inkább vitaminhiány lehet nálam is, és a stressztől is csökkent a magnéziumszint stb... Elkezdek szedni magnéziumot meg a amiket kell. Köszi a válaszokat!
2012. okt. 13. 21:30
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Ezeket, amiket írtál, csak aznap éjjel kellett bevenned? Volt többször ilyened?

2012. okt. 13. 21:37
 10/11 webnyelv ***** válasza:

Régen velem is volt hasonló időnként. Akkortájt volt, hogy egyetemistaként hol albérletben, hol otthon aludtam. És amikor otthon felébredtem éjjel, nem tudtam, hol vagyok, percekig keresgéltem valami cuccomat, meg úgy éreztem, 2 emelettel lejjebb kéne mennem, stb. Vagy, úgy éreztem, az albérletben vagyok, pedig otthon voltam, de mégis furcsa volt, mert az ablakból meg nem azt láttam, amit az albérletben.

Miután ez többször megtörtént, "rutinos" lettem, és tudatosan belegondoltam, hogy ez most csak a szokásos éjjeli hülyeségem, otthon vagyok a szobámban és nem kell semmin agyalnom, nyugodtan aludhatok tovább. Erre gondoltam, és aludtam tovább.

Nem voltam vele orvosnál.

2012. okt. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!