Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tanulási képességeimen...

A tanulási képességeimen szeretnék fejleszteni. Ajánlanátok valami önfejlesztést?

Figyelt kérdés

Mostanában nem megy jól a tanulás, habár állítólag jó képességeim vannak. Nem tudok figyelni sokáig, elkalandoznak a gondolataim. Lassú a felfogásom, időnként nehezen értek meg dolgokat, máskor meg gyorsan megy. A tanulás lassan megy és nehezen tudom motiválni is magam.


Tudnátok segíteni? Valami önfejlesztő tanfolyamot vagy könyvet szeretnék. Egyetemre járok és egy darabig jól ment, de most mintha leblokkoltam volna és nem tudom sehogysem összeszedni magam. Úgy gondolom, hogy az alapvető tanulási képességemmel van a baj, és ezt szeretném rendberakni, hogy gyorsabban tudjak tanulni és felfogni is.


2012. nov. 4. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Azzal kellene kezdeni, hogy milyen típus vagy. Ha vizuális, mint én, akkor a legjobb, ha vázlatként felírod a lényeget, elképzeled magad előtt, esetleg képekkel illusztrálod, stb. Ez segít, hogy hatékonyan visszaemlékezz a megtanultakra. Felveheted azt a pozíciót is, amit vizsgán is használsz majd, vagyis az ülést, így könnyebben beugrik, vizsgán meg képzeld el, ahogy ugyanígy ültél otthon, könyvvel a kezedben.


Ha jobban megy az emlékezés, ha elolvasod/felmondod valakinek, akkor keress valakit, aki hajlandó erre, vagy ha úgy tetszik, kérd meg, hogy olvassa és magyarázza el neked - ekkor ugye hallás után jegyzed meg a dolgokat.


Ha érdekel a meditáció, de legalábbis szívesen kipróbálnád, ezt is tudom ajánlani. A legjobb, ha teljesen ellazult állapotban elképzeled magad körül a sárga színt. Gyönyörű, fényes, mindent beborító sárgát, ami körbeölel. Azért segít ez, mert ilyen szinten a sárga az értelem, emlékezet, tudás energiáját tükrözi. Ha rendszeresen megcsinálod, segíteni fog. "Fürödj meg" ebben a színben!


Emellett hordhatsz féldrágaköveket is, például ametisztet, párszáz forintba kerül. Javítja az emlékezőképességed, mentális kiegyensúlyozottságot és világosságot eredményez, de olvasd el te magad, vagy nézz szét a többi között is:

[link]


Ezeket a köveket tisztítanod és feltöltened kell időnként, nem írom le, mert hosszú, de olvasd el ezt is. Nem tart sokáig és így lesz igazán hatékony:

[link]


Tartsd be az itt leírtakat, a hőm.változás, nagy fény stb. tényleg rossz hatással van rá. Megvételkor mindenképp tisztítsd meg és töltsd fel, illetve utána, ha szükségét érzed, ha nem tűnik elég hatékonynak, de max. havonta nem árt neki. :)


A tanfolyam, ami még érdekelt, itt van, szerintem sokat segít ez is, de természetesen mindegyik, fent leírt módszert is alkalmazhatod együtt, úgy biztosra mehetsz:

[link]


Sok sikert! :)

2012. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. agykontroll

3. Oroszlány Péter: Könyv a tanulásról

2012. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!