Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet segíteni annak,...

Hogy lehet segíteni annak, aki csak magára akarja vonni a figyelmet?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt az olyan embert, aki megtalálja neten a szkizofrénia tüneteinek a leírását, és "úristen, az összes igaz rám!", máskor borzasztóan depressziós figyelem!, egyébként meg öngyilkossággal fenyegetőzik össze-vissza, és néha eljut odáig, hogy a karján a hámréteget minimálisan fölsérti, amit aztán jól bebugyolál, hátha valaki megkérdi mi az a kötés a kezeden.. De mindegyiknek elég műbalhé szaga van, és régóta megy.


Nyilván ez is egy lelki probléma és figyelmet igényel, de őszintén elég nehéz arra figyelni, akinek, ha ezt meg teszed, akkor sem nyugszik meg, kommunikál "normálisan", hanem tovább fújja az önsajnáló baromságait, és továbbra is az az egyetlen célja, hogy te elhidd, hogy ő skizofrén, szuicid mittudomén.. Ha el akarod hívni valahova, áh, ő nem jön, mert magát gyászolja, egyébként lehet hogy utoljára beszélünk..

Ha meg magára maradna, akkor úgyis az a vége, hogy "ugye ő megmondta, ő senkinek nem fontos".

Pszichológushoz nem megy, mert az "hülye", "nem ér semmit". (Szerény véleményem szerint túl jól rávilágít az ő műmájerkedéseire, ami ugye nem tetszetős.)


Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni?


2012. nov. 10. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Hajaj. De ismerős szöveg! (Eleinte elhittem az utoljára beszélünk című szenvelgést én is.)


Kérdés, milyen a viszonyod ezzel az emberrel. Megteheted, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot végleg? Ha igen, ezt javaslom. Ha nem, akkor pedig könnyedén próbáld felfogni. Gondolom, eleinte hittél neki te is.


Ezt kezdheted magaddal. Vele szerintem semmit. Én úgy vettem észre, a pszichológus is csak az áhított figyelmet adja meg, de nem gyógyít. (Vagy nem volt megfelelő szakember ebben az esetben.) Szerintem is lelki probléma pedig ez, csak nagyon nehéz észrevenni. Egy kíváncsi, empatikus pszichológust simán megvezet, hogy milyen súlyos bajai vannak.


Én nem vagyok orvos, de szerintem az ilyen embereknek az adna megoldást, ha magukra lennének utalva. Önálló életvitelt folytatni, ahol nincs helye anyura-apura-férjre-feleségre-pszichológusra akaszkodásnak.

2012. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!