Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tegyek. Nem...

Csapólégy kérdése:

Nem tudom mit tegyek. Nem bírom tovább. (? )

Figyelt kérdés
Az egész februárba kezdődött..Amikor az akkori 5-esek és 6-osoknak eggyütt volt az emberismeret órájuk.Összismerkedtem egy fiúval nagyon normális volt többet akart..Még kicsinek tartottam magam nem-et mondtam neki.Majd elkezdett csúfolni k*rv*zni.Teljesen kikészített leöntött vízzel,oltogatott..Majd az osztályukból szintén jóba lettem egy fiúval nem volt olyan nap,hogy nem beszéltünk volna 2-3 órát.Ez hónapokon keresztül ment.A kezembe véstem körzővel a neve kezdőbetüjét.Nagyon jóba voltunk elmondtam neki mindent,majd 4 hónap után kiderült,hogy csak azért volt velem jóba,hogy elmondjon mindent a barátjának.Ő is elkezdett csúfolni..Semelyik barátnőm sem állt ki mellettem.Majd vége lett az évnek.Anyával minden naposak voltak a veszekedések,úgy éreztem nem maradt senkim,elkezdtem öngyilkos oldalakat nézni.Innen kezdődtek a bajok.. 2-szer próbáltam önygyilkos lenni,másodjára neki mentem a szekrénynek és hatalmasat estem pár másodpercig nem voltam eszméletnél,elsőre csak fájt a hasam.Vagdostam magam egyre mélyebben.Anya észrevette megkérdezte,hogy miért csinálom,meg mondta,hogy hagyjam abba..Nagyjából letudtam szokni.Majd elkezdtem lejárni..mármint ide a házunk előtt mindig megbeszéltem a 'barátnőimmel',hogy ekkor meg akkor találkozzunk..Egész nap lent voltam.Reggel 9-től este 9-ig.Anya dolgozott nem nagyon tudott az egészről.A barátnőmnek megtetszett egy fiú és megkért,hogy hozzam vele össze.A fiú nem akart a lánnyal járni,de mondta,hogy velem szívesen járna..A barátnőm mondta,hogy nyugodtan mondjak neki igent.Megismerkedésünk utáni nap este összejöttünk.Nagyon boldog voltam,nagyon szerettem Őt..Bíztam benne.Vele volt az eslő csókom de mindent oda adtam volna neki..Helyes fiú volt sokan akarták maguknak.Az egyik volt osztálytársamnak sikerült minket szétszakítani..Nagyon nehéz volt tovább jutni rajta.Talán még mai napig nem sikerült pedig amit utánna tett..Mondhatjuk,hogy jóba maradtuknk..Majd egyszer a pincébe voltunk lent.És kihív a barátnőm,hogy nem próbálnám meg mégegyszer vele összehozni?Kiborultam..A volt barátom talált egy villanykörtét és elkértem Tőle.Nem emlékszem semmire..Már csak az villan be,hogy ott ül melletem a barátnőm akinek szintén tiszta vér a keze(nem az aki megkérdte,hogy hozzam Őt össze a volt barátommal)Megijedtem.De már anya sírva jött le,hogy mi történt.Nem mentem le,egy ideig.Majd kb. 1 hét után találkoztam a volt barátommal és meghívott hozzájuk..Elmentem,hatalmas hiba volt..A fiú barátja beráncigált a házba,lefogott..a volt barátom molesztált,talán képes lett volna megerőszakolni is de felborult a szekrény.Szürnyű volt,féltem majd kiengedtek..Anyának nem szoltam semmit.Pár nap után megtudta..Azóta nem voltam lent..És persze az egész kezdődött előről.Nagyon mélyen vágom magam.A combom, a bokám,a hasam,a kezem..Úgy összesen most is 50 vágás lehet rajtam..A hegek maradnak..Nem tudok mit csinálni..Nem tudok kimászni ebből mintha egyre lejjebb jutnák.Anya sem ért meg..Isten maradt nekem..De annyi hibám van..Mintha nem hallgatna meg..Valaki segítsen..
2012. nov. 16. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Fordulj szakemberhez. Késöbb nagyon meg fogod bánni ezeket. CSak gondolj abba bele mit fogsz mondani a hegekről a gyerekednek majd és a leendő barátod szerinted mit fog gondolni rólad ha meglátja anyomokat. El fog menekülni mert egy labilis lányra nincs szüksége mivel scak a gond lesz vele. és nem hibáztathatod majd ezért ha ezt gondolja. A tiédnél vannak jóval nehezebb sorosok, ami lehet nem érdekel de pont az ilyen lányokat mint te kéne elvinni olyan helyekre ahol pl prostitucióra van kényszerítve, na neki lenne oka vagdosni magát. mégsem teszi mert örül hogy van mit ennie pl. Néha kicsit belegondolhatnál a helyzetedbe és abba hogy más emberek milyen helyzetben vannak. Ajánlom ezt a videót. hátha tanulságos lesz és kicsit össze szeded magad.

http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0

http://www.youtube.com/watch?v=dezfVbeAHwQ

Nézd végig mindet. és remélem a helyes üzenet fog lejönni neked.

Ha van kedved privátban beszélgetni írj nyugodtan akár erről akár másról.

2012. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia


21 éves fiú vagyok. Bizony énis eljátszadoztam az öngyilkosság gondolatán, szerencsére ténylegesen nem ártottam magamnak. Ez mára a múlté... nagyon boldognak érzem magam.

El szeretném mesélni, hogy rajtam mi, azaz ki volt az aki változtatott. Ő neked is segít, csak meg kell érteni valamit...


Isten maradt Neked?.... hát... miért nem kérsz Tőle segítséget? (Teljesen komolyan kérdem.)


Olyan érzelmi fájdalom van benned, ami arra kényszerít, hogy kárt tegyél a önmagadban. Biztos lehetsz benne, hogy Isten ilyenkor keserű könnyeket hullat érted. Isten nem a valahol magasan a fejed felett van, hanem mélyen bent, benned, a szíved mélyén. Ő a Te Legfelsőbb éned. Fordulj hát hozzá segítségért, hiszen ha valaki, hát ő végtelenül szeret Téged. Amikor rád tör a "kényszer" fordulj hozzá. Egy lélekteljes imában kérheted segítségét. "... Ne vigy' minket kísértésbe de szabadíts meg a Gonosztól." A gonosz eseteben az ami erre kényszerít. Rajtad múlik hogy ellenálsz e a kísértésnek. Jelentsd ki belső Énednek, hogy változtatni szeretnél. Két megoldás létezik, hogy kapcsolatba kerülj a belső éneddel: ima és meditáció. Az ima könnyebb. A meditáció nehezebb de hatásosabb. Mélyen magadba kell merülnöd, hogy kapcsoladba kerülj Ővele. Ima során mondd el őszinte érzéseidet. Meditáció során nincs gondolat értelmünkben... meg kell próbálnunk teljesen nyugodtá tenni.. ilyenkor a vágyak, melyek kísértenek, minden rossz érzelmünk eltávozik. Imádkozz, meditálj rendszeresen. Reggel, este, amikor jól, esik ne sajnáld tőle az időt.


Javaslom olvasásra Sri Chinmoy könyvét: A Meditáció-t.


Tudatszinted felemelésében nagyon sokat segít a lélektani zene is. Sri Chinmoy korunk egyk legnagyobb spirituális mestere. Ha az Ő zenéjét hallgatod, akkor az automatikusan segít tudaodnak, hogy megszabadíítson a szenvedéstől.


http://www.youtube.com/watch?v=zfVjqNcw4B4


Itt van a Köln-i koncertje. Ha kedvet érzel hozzá, akkor nézd meg.Csak nézd. És hallgasd.. ne foglalkozz semmivel. Van mikor nem csinál semmit. Ilyenkor meditál.. csak nézz a mélyen a szemábe... és zárd ki a gondolatokat.


Mindent amit írtam teljesen őszintén mondtam. Megváltoztatta az életemet. :'-)

2012. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 RhisiartK ***** válasza:

Szia! A legkönnyebb és talán legjobb egy szakember lenne. Az írásodban azt fedeztem fel, hogy kihagytad a miérteket. Miért kezdted el vagdosni magad? Mit éreztél közben? Mit csináltál a pincében? Miért hiszed, hogy Anyukád nem ért meg? De egyénileg tudom tanácsolni az előttem levő hozzászólásokban leírtakat. Van akinek egy szakember kell, van akinek Istenre van szüksége, van akinek egy emberre akivel nyíltan beszélhet, aki megérti, vagy valakire aki szereti.


Amit jegyezz meg, hogy nem te vagy a hibás! Nem kell bűntudatot érezned! És ne hidd, hogy Isten nem hallgat meg. De ő csak kitartást és erőt adhat. Hidd el, nem te vagy a hibás a történtek miatt. Nincs benned több hiba, mint másokban.


A feszültséget próbáld levezetni, hogy ne uralkodjanak feletted az érzések, a harag, a fájdalom. Írd ki magadból, mesélj róla valakinek, talán Anyukádat is érdekelné, hogy mit érzel. Ha gondolod nekem is írhatsz pm-ben, de szerintem az eddigi hozzászóloknak is. Nem jobbak mások se nálad, és nincs benned több hiba, mint bennük.

2012. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!