Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért undorodom dolgok megérin...

Miért undorodom dolgok megérintésétől? 15/l

Figyelt kérdés

Mármint a "tiszta" dolgoktól nem félek, csak a nem tisztáktól. Mármint mondok egy példát. Szóval a szüleimnek az a szokása, hogy a pincébe leviszik a régi, nem használt ruhákat és egy idő után előveszik, hogy esetleg nővéremék ruhái nem lettek-e jók rám meg ilyesmi. Viszont olyankor mindig hisztit csapok, mert nem értik meg, hogy egyszerűen irtózom attól, hogy azokhoz a ruhákhoz egyáltalán hozzáérjek és felvegyem magamra, amikor olyan büdös dohos szaguk van a pincében lévő dolgoknak....annyira undorodom már csak a gondolattól is, hogy én ahhoz hozzáérjek....Amikor mégis rámerőltetik, hogy vegyem fel, utána miután levettem, muszáj elmennem zuhanyozni, különben nem merek magamhoz érni, ilyenek :S

Ez valamilyen fóbia?

15/l


2012. nov. 18. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Haphephobia- érintéstől való félelem.

De az is lehet hogy kinövöd, én is kinőttem egy fóbiámat. :))

2012. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :S Hát remélem is, hogy kinövöm...eléggé unom már, hogy mindenki hülyének néz miatta, pedig nem is tudják, milyen érzés nekem, amikor valami koszos dologhoz kell hozzáérnem :|
2012. nov. 18. 13:28
 3/7 anonim válasza:
Gondolj arra hogy más is hozzá ér még sincs baja. Nah meg egy ember egy év alatt 3 kg piszkot megeszik akaratlanul! Amúgy az egész tested hemzseg a baktériumoktól. Nem kell félned a piszoktól, senki se hal bele ha megfog valami piszkosat!
2012. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ruhák esetében a pincéből felhozott dohos cuccokat nem is szabad úgfy felvenni, alapos mosás,minimum 90 fokon, kifőzni, és úgy már felveheted....!!!De így én se venném fel.


Más dolgokat, gyerekkori műanyagjátékokat persze nem lehet kimosni, ott jó alapos tisztavizes, esetleg minimális mosószeres lemosás segít, ha nagyon poros,koszos-mocskos, akkor akár több vízben.


Aztán ha utána is irtózol tőlük, akkor van csak VELED a baj...

2012. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első amit ir rosszul értelmezi, ez más érintésétől való félelem, nem koszos vagy koszosnak gondolt tárgyaktól.

Picit én is kényszeres vagyok (és mindenki) én például nem érzem jól magam mig nem mosok kezet valami koszos vagy koszosnak gondolt dolog megfogása után. Ez önmagában még lehetne normális, de akkor is meg szeretném mosni a kezem ha jól tudom hogy ezt a munkát ezzel a piszkos eszközzel folytatom.


Ilyet, hogy lemenjek a pincébe régóta tárolt dohos, koszos ruhát felvenni átmosás nélkül pedig el sem tudok képzelni.

Tehát nem gondolom hogy fóbia lenne a tiéd, mert ráadásul fel is veszed, csak egy egészséges tisztasági igénynek tünik, nekem inkább az a fura hogy a szüleid felveszik átmosás nélkül.

2012. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ember nem szereti a doh szagot és nem vesz fel dohos ruhát.Nem értem a szüleidet!Én nem is ajánlanám fel a lányomnak, hogy dohos cuccokat felpróbáljon, esetleg válogassa át, ami kell neki, aztán majd mosás után próbálgathatja.Egészségtelen is, mert a pincében mindenféle káros kipárolgások lehetnek, baktériumok na meg esetleg megmászhatta, levizelhette egér is, ami szintén nem higiénikus.Tehát amitől undorodsz, az valóban undorító.

Nekem is van hasonló dilim, én sem szeretek piszkos, undorító dologhoz nyúlni és a lehető legsürgősebben kezet is mosok utána.Viszont idegenek cuccaival szemben vannak hasonló fenntartásaim, csak olyan házban érzem magam valamelyest jól, ami patika tisztaságú.Nem szeretem mások holmijait érinteni, nem szeretem mások "energiáit",főleg étkezni nem szeretek másoknál.Például még tömegközlekedési eszközökön is kellemetlen, ha más után kell leülnöm.Ez van.

2012. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mossátok ki azokat a dohos ruhákat?
2012. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!