Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha kifogytam az...

Mit tegyek, ha kifogytam az ötletekből?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt mély depresszióban voltam, amiből nehezen, de sikerült úgymond kimásznom (gyógyszer nélkül). Sajnos pánikbeteg is vagyok, és generalizált szorongással kezeltek a legelején. Nagyon kivagyok mostanában, úgy érzem bármivel próbálkozom ugyan az van. Erős érzések törnek rám, a gondolataim megállíthatatlanok és egyre erősödnek a pánikos tüneteim. Olyan helyeken vagyok rosszul, ahol régen soha, és sokkal erősebben törnek rám. Félek a haláltól, félek, hogy valami történni fog velem, de attól is, hogy egy szerettemmel is történni fog. Nagyon félek betegségektől, háborútól, közlekedéstől, konkrétan mindentől. Túl aggódok dolgokat, valamint a leges legapróbb dolgokon is úgy felhúzom magam, hogy az ájulás kerülget az idegességtől. Úgy érzem teljesen szétesek. Futottam, most itthon edzek, karate is tervben van. Műszaki egyetemre készülök (mérnök szak), sokat tanulok, de magamtól. (Már leérettségiztem, évet halasztottam.) Már egy ideje gyorsan fogyok, hányingerem van. Van kapcsolatom, a párom mellettem áll, még is így vagyok, és ezért is rosszul érzem magam. Pedig Ő most érettségizik, így neki is van elég dolga. Mi tévő legyek? Pozitív gondolkodás, relax, nyugtató ésvagy élénkítő gyógyteák napi szinten mennek. Mit tehetnék még? (Egyébként pszichológushoz járok.) 20/F

2012. nov. 27. 21:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a regényért, és még annyit, hogy a kényszer cselekvéseimet el is felejtettem a felsorolásból. A napomnak egyre nagyobb részét teszik ki.
2012. nov. 27. 21:54
 2/4 Dogmatix91 ***** válasza:
Hú barátom ez nem egyszerű. Először is mozdulj ki gyakrabban otthonról, találkozz ismerősökkel, szerezz új ismerősöket, tereld el a gondolataid. Karate jó ötlet, de igazából bármelyik sport jó, bár ilyen helyzetben az otthoni, magányos edzés nem a legnyerőbb. Fáraszd le magad, így talán nem leszel olyan ingerlékeny. Miért félsz a haláltól, betegségtől, háborútól, stb.? Nincs több okod aggódni, mint a többi embernek.
2012. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez az őszi idő nem kedvez ennek a betegségnek! Ha már fogysz és hányingered is van, akkor kezd kiújúlni a generalizált szorongás. Sajnos tapasztalatból írom. Szedjél valami nyugtatót és relaxálj. A gyógynövényes teák erre már kevés lesz. Nekem is majdnem kiújult, egy hónapja küzdök vele. Most úgy érzem túl vagyok a nehezén.
2012. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen gyógyszert szedsz és milyen teákat iszol? A teákat (melyiket) mióta?
2012. dec. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!