Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti minden esetben pontosabban...

Ti minden esetben pontosabban szituációban tudtok nemet mondani?

Figyelt kérdés
Kimondottan olyan szitura gondolok amikor nagyon erőszakos veletek valaki.Mikor fenyegetőzés is van a háttérbe.Például erőszakosan ,ordibálva kér ,követel pénzt,cigit stb.-t valaki.Ha ilyen esetbe nem mer valaki nemet mondani azzal A-z-ig önérvényesítési gond van?
2012. nov. 29. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az is lehet, hogy jól méri fel a helyzetet. Utcán valami hülye gyerek odamegy hozzád és követel cigit v. pl a mobilodat... oda kell adni, nehogy a kés is előkerüljön. Sajnos ilyen világot élünk. :-(
2012. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De azt nagyon remélem, ha valami fekete öves mesterhez lép ugyanez a hülye gyerek oda, akkor az móresre tanítja :-)
2012. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem kéne annyit utánaolvasnom a dolgoknak de nagyon könnyen rányomják valakire az áldozat bélyeget.Ha valaki nem tud nemet mondani minden szituba akkor az áldozat kategória.Jártam már úgy,hogy nálam jóval erősebb arrogánsabb pasi hazavitt a lakására pedig nagyon em akartam vagy nem akartam valakinek cigit adni és nekem jött majdnem és max hangerővel ordibált rám.Ezek régen voltak de kívülálló azt mondta nem tudok nemet mondani.A pasi az két hónapig még zaklatott.
2012. nov. 29. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet gyakorolni ezt is, hogy a hasonló helyzetekben gondolkodj el egy pillanatra és ha nem akarsz valamit akkor nemet tudj mondani. Sajnos gyerekként nagyon belénk nevelik, hogy kedvesnek, szófogadónak kell lenni.

Pl. reflex-szerűen kinyújtjuk a kezünket, ha valamit felénk nyújtanak, mintha automatikusan át akarnánk venni. Erről én le tudtam magam szoktatni, szórólapozóknak esélyük sincs :)

2012. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen "erőszakos" helyzetben már stressz is van, ez tény, de én pont emiatt tudok nemet mondani. Ha valaki megszólít az utcán, hogy van-e cigim, pénzem, stb... próbálom minél előbb otthagyni. Van, hogy még azt a bizonyos nemet sem nyögöm ki, csak tovább megyek. Egy vadidegent lazábban ott hagyok.

Én ilyenkor arra gondolok, ígyse-úgyse adok neki semmit, akkor meg minek hallgassam, hogy magyaráz tovább. Próbáld meg Te is csak simán otthagyni, gondolj arra, hogy mindenképp nemet mondasz, akkor meg minek húznád a dolgot.

Talán amiatt nem megy Neked a dolog, mert nem akarod megbántani az illetőt, esetleg sajnálod is, ha pl. hajléktalan.. Ha így van, gondolj arra, hogy ő nem sajnál Téged, mondd, hogy nem érsz rá és menj tovább, ne is várd meg, mit reagál. Nincs Veled gond, érzelmesebb típus lehetsz, ami még mindig jobb, mintha felrúgnád és kiröhögnéd az illetőt.

2012. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, ha erőszakosan jön, akkor jobban tudok nemet mondani. Legrosszabb esetben - ha utcán zaklat - lefújom önvédelmi spray-vel, még büszke is vagyok magamra... Viszont ha érzelmi zsarolással jönnek, akkor sajnos nehezen mondok nemet, ez egy kimondottan rossz tulajdonságom. Meg kell(ene) tanulni pedig.
2013. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!