Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a közmegítélése az elektros...

Homo ludensz kérdése:

Mi a közmegítélése az elektrosokkal való kezelésnek?

Figyelt kérdés
Itt a neten találtam egy külföldön használatos készüléket amely olyan depressziós betegek gyógyításánál is eredményes akiknél a gyógyszerek csődöt mondtak.

2012. dec. 1. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]



Erre gondoltál? ez hasznos, és eredményesen használják!

2012. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közmegítélése nagyon rossz, negatív.

Rémtörténetek keringenek róla, amiknek lehet, hogy volt alapja, sőt biztos, de az elektrosokk-terápia mára már nem ilyen, mint, ahogy elképzeljük.


Vannak súlyos, katatón depressziósok például, akik nem reagálnak a gyógyszeres kezelésre.

Ebben meg lehet halni, az orvosnak kötelessége segíteni.


Ilyen esetben alkalmazHATJÁK!!! az elektrokonvulzív terápiát, de beleegyezéssel, ha a beteg beszámíthatatlan, akkor a családtagok beleegyezésével.


A nagyon súlyos állapotban lévő betegeket ez rendbe tudja hozni, illetve inkább ki tudja hozni a mélypontról, egy normálisabb állapotot előidézve.

2012. dec. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az akupunktúrás készülékre gondoltam hanem konkrétan az elektrosokkozó készülékre. Az tudom hogy már adnak izomlazítót meg altatják a beteget,de míg itt olvastam hogy mely országokban tiltott,meg barbár beavatkozás és a klinikán meg vígan alkalmazták mikor bent voltam 3 hétig. Nem rajtam az igaz de egyik betegtársamon.
2012. dec. 1. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért alkalmazták az illetőn?

Mi baja volt?

2012. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Válaszom a legutóbbi kérdezőnek.Ez a klinikán történt amely kimondottan neurológiai és pszichiátriai betegségek gyógyításával foglalkozik. Társaim s jómagam a pszichiátriai rész kényszerű lakói voltunk,tehát értelemszerűen mentális problémái voltak a betegtársnak.
2012. dec. 2. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam olyan beteggel (nem vagyok orvos, szoc. munkás vagyok), aki háborúból jött borzalmas dolgokat élt állt, a depressziója pedig nagyon súlyos. Nála kénytelenek voltak használni ezt a módszert. Azt hiszem 3 havonta csinálták, de később kérte, hogy hagyják abba, mert a memória rohamosan romlani kezdett. Borzasztó volt láttni szegényt, a szívem szakadt meg érte. A kezelés altatásban vagy bódításban történik és a beteg nem emlékszik magára a kezelésre.
2012. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!