Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megmérettetések (pl. vizsgák)...

Megmérettetések (pl. vizsgák) előtt mitől félünk? Miben rejlik a félelmünk, stresszünk alapja?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kudarctól.
2012. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az jó kérdés.én érdekes módon vizsgák előtt rohadtul félek/izgulok de amikor ott vagyok már hogy felelni kell akkor teljesen nyugodt vagyok..pedig még nem vagyok túl rajta..
2012. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a tanarom mindig azt mondja,hogy ha ugytudnam ahogy te,én is félnék. és igaza van
2012. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kudarc? Maximalizmus? Megfelelési kényszer? Tanároktól?


Hogyan lehet túllépni rajta, hogy nyugodtan menjünk vizsgázni?


Végülis semmi nem múlik azon, ha nem sikerül.

2012. dec. 5. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
na az igaz:D hogyha 100 százalékra tudom mint pl a történelmet oda örömmel megyek mer kenem vágom:D
2012. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már akinek nem múlik :)

Én nem félelemnek nevezném, hanem teljesen érthető izgalomnak. Végül is mégiscsak az ember tudását teszik próbára, és nem árt jól teljesíteni. Ösztöndíj, pénz, a tanulmányok múlnak rajta, nem igaz hogy nincs tétje :)


Bár én már higgadt vagyok annyira, hogy ne érezzek semmi különösebbet egy éppen holnap esedékes vizsga miatt. Ehhez pedig magabiztosság, önuralom, nyugodt érzelmi világ kell, szerintem.

2012. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez tetszik, amit írtál.


Szerintetek mi kell még ahhoz, hogy ne érezzünk félelmet, stresszt?

2012. dec. 5. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:
jó haverok akikkel kint hülyülünk amíg sorra nem kerülünk:D
2012. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ne rettegjek vizsga előtt, biztos tudás kell. Általában.


Amikor elkezdtem iskolába járni, anyukám mindig azzal nyugtatgatott indulás előtt, ha ideges voltam, hogy megkérdezte, tanultam-e. Amennyiben határozott igen volt a válasz, azt mondta, hogy akkor nem kell félnem, én megtettem, amit tudtam, és ha rossz jegyet kapok, akkor bizony a tanár a hülye.


Érettségin érdekes mód nem voltam ideges. Német szóbeli előtt nyugodtan lapozgattam az aktuális olvasmányomat, magyarnál megkockáztattam egy-két humoros megjegyzést, törinél bátran tippeltem, amennyiben nem tudtam valamit, az angolon meg egyszerűen csak úgy túlestem. Nem tudom, mi történt aznap velem, alapból ugyanis nagyon nehezen szólalok meg mások előtt, akkor viszont én voltam a legmagabiztosabb az egész teremben... Holott csak egy-két tételt tudtam rendesen, azt is csak azért, mert "belemásztak" a fejembe. És mégsem éreztem azt, hogy valamit nagyon el fogok rontani. Nem is rontottam.


Egyébként ha tudok valamit, és úgy izgulok, akkor azért szoktam idegeskedni, mert túlteng bennem a versenyszellem. Ha valamiben jó vagyok, akkor abban én akarok a legjobb lenni. Ehhez pedig úgy érzem, hogy gyorsan és tökéletesen kell végrehajtanom a feladatot. Ilyenkor attól félek, hogy valaki más megelőz.

2012. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába tanulok rendszeresen kiskorom óta, mindig érzem. Aki meg nem tanul semmit az meg tök laza.

Én meg tiszta ideg vagyok, pedig végül soha nem 2-esre teljesítek.

2012. dec. 6. 12:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!