Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít alkoholhoz való...

Mi számít alkoholhoz való hozzászokáshoz?

Figyelt kérdés

Cimborámmal azon vitáztunk, hogy alkoholistának illetve alkoholhoz való hozzászokottnak ki számít. azt hiszem mindkét kifejezésnek más fajta alkohol szint felel meg. Kérlek állapítsd meg melyikünknek volt igaza.


Szerintem, ha valaki mindennap annyit iszik, hogy mámórban dülöngél és elhánnya magát az már alkoholista és egyben ez az alkoholfüggőség is. Barátom szerint sokan azt mondják alkoholistának és függőnek is, ha mindennap megiszik bármennyi alkoholt, de valójában ez nem illik a fenti dekíniciókhoz, mert aki csak hétvégén eszik húst az is nagyon kevés és mégsem vegetáriánusnak mondják. Lényeg, az hogy szerinte az az alkoholista és az alkohol függő, aki minden reggel remegő kézzel jár, amíg a felesét be nem vágta, majd utána normális lesz az idegrendszere.


Melyik az igaz ? Te hogyan egészítenéd ki ezeket a defíniciókat?


2012. dec. 7. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alkoholista és az alkoholfüggő szerintem ugyan az .A lényeg az,hogy a szervezete kívánja az alkoholt ,szüksége van rá különben elvonási tünetei vannak,pl a kézremegés.
2012. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz, amit írsz kérdező. Legalább két féle alkoholfüggőségről tudok. Az egyik az, amit leírsz: minden nap szüksége van alkoholra, különben elvonási tünetei vannak. A másik fajta az, aki ritkán iszik, de akkor azért, hogy nagyon berúgjon.


Szumma szummarum, aki alkoholt iszik azért, hogy bánatot felejtsen, vagy más ok miatt megszakítsa a kapcsolatot a külvilággal, az alkoholista. Az alkohol fogyasztásának gyakorisága mellékes.

2012. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én vitatkoznék a kérdezővel is és a válaszolóval is. Szerintem alapvetően 3 fajta alkoholistát különböztetünk meg legalább. 1. típus minden nap leissza magát a sárgaföldig, ez a klasszikus alkoholista, remeg a keze, stb, erős testi és esős pszichés függőségről lehet beszélni. A másik aki nem iszik minden nap, csak pl hétvégenként, de akkor nagyon berúg, a kezdő alkoholistáknál, egyetemista fiatalok körében ez a leggyakoribb. Ebben az esetben erős pszichés függőség alakul ki, viszon nincs testi függőség. A harmadik aki majdnem minden nap vagy minden nap iszik, de nem rúg be nagyon, legfeljebb csak kicsit spicces lesz de a környezete alig érzékel belőle valamit, de folyton fejbe van vágva az italtól. Ebben az esetben enyhe/közepes lelki függőségről, és enyhe testi függőségről beszélünk. Erről a harmadik típusról tudnék mesélni mert 1,5 évig én is ilyen fajta alkoholista voltam.
2012. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!