Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógymódot tudtok az...

Milyen gyógymódot tudtok az emlékezet karbantartására?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Aggódok a memóriám miatt. Nagyon sokáig kell gondolkodnom dolgokon, még olyanokon is, amit naponta használok. Aggódok, ha már most ilyen rossz, mi lesz később... Nem tudtok valami gyógymódot amivel gyorsabban "forogna" az agyam?
2009. aug. 20. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem könnyű kérdést tettél fel, ez a pszichológia egyik komoly kihívása :). Mivel egyetemen tanulok, (de nem pszichot) egy-egy vizsgára rengeteg szöveget kell megtanulni, ez eléggé igénybe veszi az agyamat.

A képi memóriát fejleszteni tudod, ha megnézel egy érdekes fotót, vagy festményt, majd becsukod a szemed, és megpróbálod felidézni a képet a fejedben, a részletekre is figyelve. Nagyon nehéz feladat, de jól fejleszti a memóriát.

A másik (saját fejlesztésű technika)a "logikai kapcsolótábla", ez inkább a gondolkodást fejleszti - rajzolj egy virágot, pl. egy margarétát, de ne írj a szirmokra semmit, a szirmai a kulcsszavak, az óramutató járásával megegyező irányban emlékezetből kell elmondani a kulcsszavakat. Gyakorlás után már a virág formája felidézi a kulcsszavakat.

2009. aug. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Cavinton és társai. De ha ilyen súlyos, akkor egy kivizsgálás mindenképp indokolt!
2009. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért nem kell egyből idiótának titulálni!
2009. aug. 20. 11:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is így vagyok én 29 vagyok. nekem javasolták bio boltban a lecitint. Meg megkérdezte az eladó hogy hol tartom a mobilom és azt mondta hogy nem szabad azzal aludni mert szerinte az roncsolja az agy aktívitást.
2009. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt majd megnézem. Amúgy én nem vagyok az a nagy mobilos.
2009. aug. 21. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Formában tart és jó memóriatréning: esténként végiggondolod mindazt, ami aznap veled történt. Pontról pontra, semmit ki nem hagyva. De VISSZAFELÉ. Attól a pillanattól kezdve, amiben éppen vagy, odáig, hogy reggel felkeltél.
2009. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én kb 2 éve telóm mellet alszom és érzem h hülyülök :S:S:S

mit csinálhatnék?

2009. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!