Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok tanácsot adni tanulás...

Tudnátok tanácsot adni tanulási és koncentrációs problémára, gyakorlatokat? A többi lentebb!

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok, érettségi után lett problémám a tanulással, kitűnő érettségim lett, közben kialakult egy depresszióm, és borderline szindrómám, amikből elég jól talpra álltam szerintem, de a tanulási nehézségeim egyre durvábbak, egyszerűen nem birok odakoncentrálni...Tanácsok? Köszönöm!

2012. dec. 9. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a meditációt vagy a jógát,mindkettőhöz szükséges a koncentráció.

Én meditálni szoktam,több mint egy hónapja minden nap,az elején nehezen ment de egyre könnyebb lett ellazulni és nekem nagyon sokat segített:)

2012. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval. Én is gyakran meditálok, ami segít az általános koncentrációban is, sokkal tudatosabban és figyelmesebben telnek így a napjaim, a legáltalánosabb eseménytől a legkomolyabbig. A meditáción belül is rengeteg különböző módszer létezik, válogass kedvedre. Ezalatt értem például, mikor ellazult állapotban, teljes nyugalomban elképzeled, hogy minden oldalról ragyogó sárga szín vesz körül, teljesen eltölt és mindened átjárja. Ez a szín a tanulásra, emlékezésre, ezekre a mentális képességekre van nagyon jó hatással. :)


A koncentrációt az is megzavarja, ha állandóan zakatolnak a gondolatok.. ezt egyrészt a meditációval tudod kordában tartani, másrészt mielőtt leülnél tanulni, szánj pár percet arra, hogy tudatosan végiggondolod a napod, illetve azokat a kérdéseket, amik foglalkoztatnak. Mikor abbahagyod, ténylegesen hagyd abba, fogadd el, hogy ezek már nem akadályoznak a tanulásban és ne gondolj ezekre. Ha fel is jön 1-1 gondolat, ami természetes, hessegesd el magadtól. Így sokkal erősebben tudod koncentrálni a figyelmed.

2012. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!