Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek visszafele fejlődö...

Szerintetek visszafele fejlődök agyilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha írok elég sokszor elgondolkodom, hogy, hogy írják..

Rohadt vagy rohatt.

Regiztráltam vagy regisztráltam.

Ahhoz vagy ahoz..

És én ezeket 4 hónapja simán tudtam (alapvető).Szóval mintha visszafele fejlődnék..

Beszédben: elég sokat dadogok,makogok. Sokszor elrontom a ragozást, sokszor nem tudok kimondani szavakat, 2-3x futok neki egy mondatnak.

Idáig nem voltam ilyen. És a barátaimmal.. Szóval nem stresszelek..

Szerintetek miért van így??? :/

Soha nem volt ilyen bajom..



2013. jan. 12. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Így vagyok én is.. Pedig még sulizok is. Nekem sajnos közrejátszott a hanyagság, lógások a suliból, már annyira, hogy valahogyan összekellene szednem magam, de fogalmam sincs, hogy kezdjek neki. Próbálok javítani mindezen, de már csak szorongok, hogy elrontom, nem merek megszólalni sem. Helyesírással nem volt gondom, most meg ugyanúgy átgondolok szinte minden egyes szót. Elfogyott az önbizalmam, lassan nem érzem a barátaim magam körül, nincs párom, akivel összebújhatnék, most csak a panaszok jutnak eszembe. Volt egy kapcsolatom. A férfinak gyereke lesz pár hónap múlva, hónap végén házasodik. Régebb nem volt ilyen gondom. Azt szereztem meg akit akartam, senkit nem vártám át, most meg elhíztam, nem járok ki, nem szeretem magam, szórakozni sem akarok járni. Tanulás kellene legyen az első, de ezek miatt képtelen vagyok. Tölts sok időt barátaiddal, hidd el sokat számít, ha le tudod foglalni magad. Pozitív dolgokra gondolj, ne kerülj olyan helyzetbe amilyenben vagyok én most. Nem stresszelsz azt írtad, az ilyen gondoknak ne tulajdoníts nagy dolgot, hagyd, hogy történjenek a dolgok, próbáld meg fejleszteni, de ne gondolj rá negatívumként.
2013. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvass!

Lehetőleg olyat aminek választékos a nyelvezete.

Továbbá csinálhatsz olyan gyakorlatokat amik megmozgatják az agyad. IQ tesztet, vagy pl. ha jobb kezes vagy, moss fogat bal kézzel, ilyesmiket...

2013. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Figyeljetek.

15 éves srác vagyok!

PONT EZÉR AGGÓDOK..

Iskolába járok.. Pár hete vettem észre, hogy sokszor elgondolkodok, hogy kell írni, a beszédemmel is baj van.. Pedig velem soha nem volt ilyen.

A helyesírásom soha nem volt jó, de csak a vessző, meg ilyenek miadt.. De tudtam !

2013. jan. 12. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
A helyesírással én is így vagyok. Szerintem ezért inkább a net hibás. Régen azért legtöbbet könyvből olvastunk és tudattalanul is belénk rögződtek a szavak. Neten meg látunk minden hülyeséget és még ha tudjuk is, hogy rossz, azért kicsit belénk rögződik az is.
2013. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pihensz eleget?

Én pl.: akkor beszélek össze-vissza ha már hetek óta nem aludtam ki magam. :) Tinédzser korban nagyon fontos az alvás!

Sportolsz valamit?

Ha nem, szerintem még nem késő elkezdeni. Rengeteget segít, sokkal frissebbé teszi az agyadat.

Jól táplálkozol?

Az elégtelen vitaminbevitel, fehérje vagy szénhidrát hiány alaposan visszavágja a teljesítőkészségedet.

Amúgy szerintem NEM, nem fejlődsz vissza, ahogy az ősember sem mászik vissza a fára. Csak nehéz időszakban lehetsz lelkileg vagy fizikailag.

De ha mindezek rendben vannak, és nem csökkennének a "tüneteid" :) akkor nem ciki, ha egy jó pszichológushoz fordulsz. Mert bárki bármit mond, érdemes kihasználni a tudásukat.

Hirtelen ennyit tudtam mondani. Sok sikert, és próbálkozz. Ha jól látom itt már többen és többfélét írtak, valamelyik biztos segít. :)

2013. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!