Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tartottatok már úgynevezett...

Tartottatok már úgynevezett "digitális böjtöt"?

Figyelt kérdés

Vagyis amikor kijelöltök időszakokat, amikor tudatosan távol maradtok az egyéb online és digitális tevékenységektől.


Mennyi ideig tartottad a "böjtöt"?


Mik voltak a hatásai, tapasztalatok?


Aki nem tartott még ilyet, kipróbálná?


2013. jan. 14. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről most hallok (olvasok) először, és érdekes, de jó gondolatnak tűnik.


Még nem tartottam, de tekintve, hogy nem vagyok mániákus face függő, így nem lenne annyira nehéz, csak megszokás kérdése.

Szerintem annak, aki nagyon hozzá van szokva, az első pár alkalomnál igencsak megszenvedné a dolgot, de ezen simán túl lehet esni. Mondjuk az a gond, hogy érzem, megint gyakorikérdés függő kezdek lenni.... :))

2013. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt én az angol nyelvű életmód blogokban olvastam.

Illetve egy-két magyar cikk van róla, de az is külföldi mintára.


Nekem gyenge pontom a net (vagyis kihívás volna számomra annak hosszabb idejű nélkülözése).

Pl. menetrend? menetrendek.hu

évszám, szerző, stb? Google, Wikipédia, stb.

De mi van, ha nem használhatunk netet X ideig?

És akkor a Facebook, e-mail és társaikat nem is említettem.

2013. jan. 14. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
én elméleti böjtöt szoktam tartani. az azt jelenti, hogy elméletben böjtölök. és akkor a virtuális böjtről még nem is beszéltem...
2013. jan. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Simán tarthat ilyet, aki akar.

Szerintem jó is egy két napig pár hétig kikapcsolódni, főleg annak, aki a munkája miatt sokat foglalkozik ilyesmivel, és erősen stresszes.

Én már volt, hogy egy két hétig nyaraláskor semmilyen számítógépet,netet, e-mailt stb-t nem használtam.

Azért egyéb elektromos berendezéseket mint pl: TV, világítás, mikró, telefon azt használtam, de számítógépet vagy internetet semmit.

Én el tudtam magam foglalni mással, utazás túrázás, beszélgetés, pihenés. Nem is nagyon hiányzott.

2015. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!