Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSÉG! Mit tehetnék?...

SEGÍTSÉG! Mit tehetnék? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Hosszú a szöveg, de kérlek segítsetek...

A legjobb barátnőm vagdossa magát, és nem akarja elmondani, hogy miért... Azt tudom, hogy a szülei drogoznak, (napi rendszerességgel...) ezért nem tudják biztosítani a megfelelő környezetet három gyereknek. A barátnőm csak annyit mondott el, hogy elege van már ebből az életből. A szülők gyakran fél vagy egy napokra otthon hagyják a három gyereket étel és más ellátás nélkül. Úgy szeretnék segíteni valahogy, már azt is ajánlottam, hogy menjen pszichológushoz. Meg is fogadta, de csak egy alkalomra. A gyermekvédelmi lenne a következő lehetőség... De abba nem akar beleegyezni. Ha a barátnőmet kiemelnék a családból elvennék a segélyt. Plusz nem akar elválasztódni a tesóitól. Segítsetek kérlek!

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2013. jan. 19. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek nincsenek rokonai?Pl.nagyszülők?Elöbb-utobb úgyis lebukik a drogos család és akkor jön a gyámügy.Ha van rokonság akkor onnan próbáljatok segítséget kérni.
2013. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A rokonság nem megbízható. A testvéreket meg nem lenne jó szétválasztani.
2013. jan. 19. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

irány az iskola igazgatója, vagy az osztályfőnök. Nálunk is hozzájuk megyünk családi problémák esetén. A tanárok arra vannak, hogy segítsenek. Nem fognak roszat csinálni. Ne aggódj.


Ha kiemelik a barátnődet a családi légkörből, akkor szerintem neki csak jobb lesz.

Nekünk szerencsére nem drogoznak a rokonaink, de azért nem felhőtlen a viszony... Azt tudom, hogy mekkora pszichológiai segítségre van szüksége, mert már ezeket - kevés kivétellel - átéltem.


Beszélgess vele sokat!

2013. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves a baratnod? Esetleg kerheti a nagykorusitattasat es ha az iskola nem zarkozik el elole akkor a gyorsitott erettsegit. Ha nem akarja hogy elvalasszak a testvereitol akkor vallalnia kell hogy o fogja eltartani oket mint nagykoru. Akkor viszont felelosseggel lesz irantuk ami nagy falat lehet. Dolgoznia kell. Eleg erett a baratnod ..ehhez? Ha nem es jon a gyamugy akkor kiemelik a csaladbol es elvalasztjak a testvereket. A vagdosas miatt nem valoszinu hogy nagykorusitjak. Nem eros jellemre vall. Sajnalom
2013. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Hány éves a barátnőd? A gyermekvédelmisnek az osztályfőnökén keresztül is jelezhetsz, vagy az iskolában is megkeresheted.. igazából neki abba nincs beleszólása... ha gáz van és a tanárok észreveszik..automatikusan küldeniük kell a gyermekvédelmist...
2013. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Testvéreket nem választanak el!

Szerintem (én is átéltem, és velem is megtörtént) igenis a családból való kiemelés lenne a legjobb megoldás. Ha egyébként nem balhés, és a testvérei sem (tehát nem agresszívak, drogosok, stb), akkor úgyis egy aránylag "jó" gyermekotthonba kerülnek. Válogatják a gyerekeket. Néha persze tévednek, de nem vészes a dolog :)

Nevelőszülőkhöz 5-6 év fölött nem nagyon kerül senki (főleg amilyen kevés nevelőszülő van), barátnőd a vagdosás miatt lakásotthonba sem kerülhet, tehát szinte kizárt, hogy elválasszák a testvéreket. Ha jól tudom, nem is szabad, de az biztos, hogy nem szokták. Gyakran még egy szobában is alhatnak, hiába különböző neműek.

Gázos egy intézet, ez tény. Nem a legjobb hely felnőni, de ennél higgyétek el, hogy csak jobb lenne!

Írj privátba, ha érdekel valami, nagyjából ismerem ezt az állami gondozás dolgot.

2013. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!