Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy minden...

Mitől van az, hogy minden döntésemet megbánom?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy mindíg rosszul döntenék, sőt próbálok mindíg jó döntést hozni.


De miért van az, hogy ha van 1 dolog (akár kicsi akár nagy), és döntenem kell, és döntök, akkor mindíg megbánom?

Ha X verzió mellett döntök, megbánom, hogy miért nem Y, ha Y verzió mellett döntök, akkor ugyanez csak X-el.


Miért? Mi okozza ezt?

Olyan idegesítő...


2013. jan. 19. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
motoszkál benned a "mi lett volna ha". próbálj meg úgy gondolni rá hogy X mellett döntöttél, kész. soha nem fogod megtudni hogy Y jobb vagy rosszabb lett volna, így idegeskedni sem érdemes miatta.
2013. jan. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen. "Mi lett volna ha" ez igaz.
2013. jan. 19. 23:40
 3/3 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? Mert a felnőttség egyik jele az, hogy felelőséget vállalunk a döntéseinkért. Tehát ha egy döntés előtt állsz, már ELŐTTE tudnod kell dönteni arról, hogy bármi is lesz, így döntök, VÁLLALOM A KÖVETKEZMÉNYÉT. Ezt tisztázd magadban mikor döntést hozol, így nem lesz rossz, ha rosszul is döntöttél, mert letisztáztad magadban előre, hogy vállalod érte a felelősséget.


Ne vádold magad. Ne kárhoztasd magad, az nagyon rossz érzés. Szeresd magad annyira, hogy azt mondod magadnak: "kiállok magamért, magam előtt, így van, így döntöttem, most nem jött be, ez van. na és? előfordul."


Ennek az egésznek az oka az, hogy még nincs elég önbizalmad.


Tudd meg, hogy egy felnőtt ember életében igenis benne van a pakliban, hogy rossz döntést hoz. Mindannyiunkéban.


Én leszoktam az önmagam kárhoztatásáról. Egyenes vagyok önmagammal szemben. Nem mentegetem magam ki, nem csúsztatok, nem fogom rá másra stb. Tudom, hogy ami velem van, azt én döntöttem el, magamnak csináltam. De előtte átgondoltam a dolgot, és így döntöttem. Vállaltam a kockázatát. Felfogom azt, hogy benne volt, hogy rosszul döntök majd, és ezt elfogadom. Tovább lépek és ennyi. Mert különben bediliznék.


A lényeg, hogy vállald a felelősséget előtte, és utána pedig nem vádold magad, lépj tovább.

2013. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!