Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám fogyamatosan a földbedön...

Anyám fogyamatosan a földbedöngöl, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kezdjem.. Alapvetően nem vagyunk rossz viszonyban, de minden nap veszekszik velem, elmondja, hogy mennyire lúzer vagyok, nincs semmi hasznom nincs és hogy nekem csak a pénze kell, nem is szeretem, mert nincsenek is valódi érzéseim.. Meg a tanulás miatt is mindig ordibál, pedig nem vagyok rossz tanuló, 4-es átlagom lett félévkor. Tény, hogy nem vagyok valami szorgalmas, de a képességeimhez képest szerintem ez egész jó. Múltkor alakult egy kapcsolatom, nagyon vidám voltam miatta és leszidott, hogy jajj, most majd emiatt nem fogok tudni semmi másra koncentrálni és hogy ne örüljek, mert 3 hónap múlva sehol nem lesz a srác. Nagyon rosszul esett, nagyon sírtam emiatt. Mellesleg depressziós, szorongós és túlérzékeny vagyok, azt is mindig hangoztatja, hogy ilyen szomorú gyereke is csak neki lehet. Nem tudom, mit csináljak, betelt a pohár.

18/L


2013. jan. 21. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagy, ha betelik a pohár, költözz el. Nagy változásokkal jár az ilyesmi, dolgoznod kell egy albérlethez. Te mérlegelj tűröd-e anyukádat vagy sem.
2013. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még suliba járok, nem tudom, hogy tudnék mellette dolgozni.. Ráadásul most érettségizek..

(Ja, amúgy a kérdést rosszul írtam ki, szóval foLyamatosan..)

2013. jan. 21. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Estin tudsz csak. Viszont, ha már csak fél év, akkor szerintem bírd még ki valahogy és ha megvan az érettségi lépj.
2013. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, az lesz, csak addig nem tudom, hogy hogy fogom kibírni.. Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, bár az nem csak miatta. Tudom, gyengeség, de szörnyen érzem magam évek óta.
2013. jan. 21. 19:38
 5/9 anonim válasza:
Ne legyél öngyilkos. Nem éri meg. Te most nagyon fiatal vagy, én még ennél rosszabb helyzetben voltam ilyen koromban. Az én szüleim ittak, állandóan veszekedtek, verekedtek, stb. Nem tudtam tanulni normálisan, mert engem is folyton csesztettek. Nagyon nehéz volt az az időszak, de aztán helyre rázódott minden az évek múltával. Vannak az életben nagyon nehéz helyzetek, amik úgy tűnnek, sosem érnek véget. Járd ki a sulit, hagyd a mutterodat, hadd mondja csak a magáét. Gondolj arra, hogy még max egy év, és utána úgyis a falnak beszélhet, mert te már nem leszel ott. Nem ismerem édesanyádat, de abból, amit leírtál, nekem az jön le, hogy téged nemhogy boldognak akar látni, inkább azt akarja, hogy rosszul érezd magad. Ne hagyd! Egyik füleden be, a másikon ki. Ha jól érzed magad egy kapcsolatodban egy sráccal, akkor ne hagyd, hogy más, akár az anyukád tönkretegye azt. Ne sírj miatta, állj talpra. Én mondom, hasonló cipőben jártam, mint te, sőt, még rosszabban. El is költöztem 19 évesen, és van családom, munkám, a szakmámat meg most tanulom ki 30 évesen, gyerek mellett, de nem baj, ami késik, nem múlik. Én boldog vagyok. Mostmár.
2013. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudod, amilyen a szülő hozzáállása, olyan a gyermeke.

De mondhatjuk azt is, " a gazda szeme hizlalja a jószágot".

Remélem nem sértődsz meg és érted, mire akarok kilyukadni.Ha a szülő akkor is dícséri a gyermeket ha az nem feltétlenül szolgált rá, és szinte belebeszéli a jóságot, az önbizalmat, stb... akkor előbb-utóbb a tökkelütött gyerek is viszi valamire, de legalább is nagyobb eséllyel lesz kiegyensúlyozott és boldog, mint egy olyan gyerek, aki jó adottságokkal lenne megáldva, de a negatív hozzáállású szülő idővel tönkreteszi.Szerintem utóbbi lennél.

Ne foglalkozz anyád hozzáállásával, nem fogja fel, hogy a saját keservét nem rád kellene kivetítenie.Jobb nem lesz.

A lényeg az, hogy te fogadd el saját magad és próbáld máshol is keresni a dícséretet ne csak anyukádnál, ha annyira szükséges ez neked.De hidd el, nem a dícsérgetés fontos, hanem hogy higyj a céljaidban és magadban.

2013. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az én anyám ugyan ez a fajta.Neki én soha sehogy nem voltam megfelelő.Neki csak élhetetlen, életképtelen élősködő gyereke lehet.Ha megfigyeled ebben nagy adag önkritika és önértékelési probléma is megbújik(nekem nem lehet normális gyermekem NEKEM nem...).Anyáink betegek!És minket is megbetegítenek, ha hagyjuk.Sajnos, mire rájöttem, honnan van bennem az a sok félelem, negatív érzés, addigra jócskán megcsappant az önbizalmam, nos, azt mondogatta, semmire nem viszem, hát, tényleg nem sok dolog sikerült.Pedig úgy érzem több van bennem, csak sosem mondta senki, magamnak kellett rájönnöm, most próbálom újra építgetni magam, nem egyszerű!
2013. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és megjegyzem, nekem is van gyermekem, én pont ellenkezőleg neveltem, nem fukarkodtam a dícsérettel, mindig pozitívan inspiráltam és érdekes, az én gyermekemnek van önbizalma, önálló, törekvő, erős hölgy lett belőle.Ő legalább jó úton van..
2013. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem is, és annyi idős vagyok, mint te. Ha gondolod írj privátot.
2013. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!