Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van sokszor olyan...

Miért van sokszor olyan érzésem, hogy félek az utcára menni? Van egy 3éves kislányom, és gyakran kell őt játszótérre vinni, de én sokszor rettegek, mert nem akarok másokkal beszélgetni.

Figyelt kérdés
Szorongok miatta,hogy ki kell mennem és félek az emberektől.Nem tudom miért van ez velem,de borzasztó érzés.Hamarosan újból dolgozni fogok és teljesen kiver a víz ha arra gondolok,hogy minden nap el kell hagynom az otthonom.Amikor pl.boltba lemegyünk a kicsimmel,ott is olyan rossz érzések törnek rám.Nem akarom,hogy megszólítsanak,pedig megszólítanak a gyereket dícsérik aminek persze örülök,mert szép kislányom van,de valahogy úgy érzem jobb lenne ha csak én lennék az üzletben.Ez milyen betegség?Valami fóbia?
2013. jan. 28. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
ez az agórafóbia! kezeltetni kell! járj orvoshoz, pszichológushoz és el fog múlni!
2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen, de én nem félek az emberektől, csak rosszullétektől, mert elég labilis a fizikai közérzetem és mindig attól szorongok, hogy odakint jön rám valami baj, ahol ki tudja, segít-e valaki.Meg hát ilyen gondolataim, aggodalmaim vannak.

Nálad szerintem szociális fóbia lehet, mert az emberektől félsz.Nálam inkább agora fóbia, mert én a kint léttől félek, nem az emberektől.

2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is szociális fóbiád lehet.

Tudom milyen rossz érzés nekem is ilyen van, de már egy fokkal jobb.

Kitartást! :)

2013. jan. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ha esetleg volt valakinek már hasonló ,ebből hogy gyógyúlt ki?Ja és ez mitől alakul ki?
2013. jan. 28. 15:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Kialakulhat attól is, ha valakinek sokat rontották az önbizalmát, pl gyakran megalázták, kinevették, bírálgatták.

De tartós egyedülléttől, rossz szocializációtól is lehet.Magyarán, ha elszoktál az emberektől.Vagy önbizalomhiánytól.

2013. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ,elég tartósan sokat voltam "egyedül",mivel gyesen vagyok.Sok barátnőm elfelejtkezett rólam amióta szültem.Meg is híztam és nem vagyok elég erős ahhoz,hogy lefogyjak.Biztos ezért is tartok az emberektől,mert biztos lekövéreznek.:(Van egy bátyám is aki folyton ezzel nyaggat,hogy fogyjak már le,meg hogy így hogy fogok dolgozni.Nem akarok vele sem beszélgetni.Már amikor hív a skypeon görcsbe rándul a gyomrom,és van hogy inkább nem fogadom a hívását.Csak a férjem és a szüleim akikkel nyugodtan beszélgetek.Tudom jó lenne lefogyni,de most erre képtelennek érzem magam.
2013. jan. 28. 15:47
 7/14 anonim válasza:
ahogy te is írtad, túl sokat voltál egyedül otthon. kicsit kiestél a ritmusból, újra el kell kezdeni a munkát meg mindent és visszarázódsz. semmi olyen dolog nincs az utcán, amitől félni kellene :) de pl: szerintem a sport sok mindent megold. elkezdhetsz diétázni, meg futni és idővel a kondíciód, önbecslésed és bátorságod is visszatér. egy laza esti futás fürdéssel együtt nálam 30 perc, ennyinek minden nap bele kell férnie :)
2013. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem is van agorafóbiám. Úgy fogalmaznék, mintha higanyból lenne a levegő, és nekem abba kéne belemennem. Ha kutyával lemegyek, mindig csak a megszokott területen járkálunk, ha felmerül bennem hogy új területet "hódítsak meg" olyan mintha egy láthatatlan fal akadályozna meg ebben. Ha ez nincs kezelve, pánikbetegség is társulhat hozzá, amiből még nehezebb kimászni. Ezek édes testvérei egymásnak, mint pánik, szorongás, agorafóbia, szociális fóbia, depresszió. Egyre több lesz belőlük, minél később kerül az ember szakemberhez. Eleinte olyan mint egy sűrű erdő, amiben nem tudsz kiigazodni, de az orvosok segítenek jól átlátni a dolgot,kigobozod, és utána már nem is tűnik annyira bonyolultnak. Nekem sokat segít, hogy megértettem, miért alakult ki nálam ez az egész. De ez nem úgy van mint egy recept, hogy felírják és meggyógyulsz. Vagy nem úgy mint egy fizikai betegségnél, hogy ez a betegség, ez az ok. Hanem a pszichiáter rávezet téged, te magad fogod megfogalmazni, hogy neked mik vannak mindennek a gyökerében. Mi nem tudjuk ezt megmondani, sőt az orvos se fogja neked megmondani. A terápia alatt elkezdesz gondolkodni, és te magad rakod össze a képet. Nem is hinnéd milyen összefüggések állhatnak a háttérben. De ez mindenképp idő mire eljutsz valameddig, és csak egy idő múlva kezded majd el tudni azt is, hogy mit tegyél ellene. de ha gondolod leírom neked privátban velem hogy történt.
2013. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

de annyi biztos, hogy veszélyesnek ítéled meg a külvilágot, vagy azokat az emberi kapcsolataidat, amik olyan visszajelzést adnak számodra, amivel nem akarsz szembenézni. Lehet köze a terhességhez, szüléshez is, mert van olyan hogy szülés utáni depresszió, ami simán lehet hogy az, hogy nem vagy elégedett önmagaddal. De tudnod kell, hogy ezeket a fantázia világa szüli, hormonok is közrejátszhatnak, kémia, szóval nem feltétenül vagy te olyan, amilyennek félsz hogy látnak az emberek. Korábban azt hittem hogy a felelősségtől félek ami a külvilággal összeköt. de rájöttem hogy nálam nem a feladat megvalósítása okozza ezt hogy félek kimenni emberek közé, vagy irtózom ettől (pl munkahely, stb) hanem az emberi kapcsolatok. Tehát valami ott sérült, valami ott nem stimmel. A tudatalatti megjegyez dolgokat, amik beprogramozódnak az emlékezetbe, és ebből ilyen képzettársítások lesznek, aminek a mélyéig el kell tudni menni, mert a tudat mit sem sejt ezekről a folyamatokról. A magam részéről tudom, hogy félek emberekkel kapcsolatba lépni, mert korábban rossz tapasztalataim, emlékeim, kudarcaim voltak ezzel kapcsolatban. És senki nem szereti a kudarcokat. De ha rájössz hogy mi ez, akkor talán rájössz arra is, hogy nem is olyan nagy ügy, és tudod ezt a programot módosítani az agyadban, és tudod hogy az egész csak egy felnagyított kitaláció, és ha jól tudod ezt értelmezni, akkor vissza tudod állítani magad a valóságra, vagyis hogy nem vagy csúnya kövér, amiért nem fogadnának el téged az emberek. valami ilyesmi, de ezt neked kell tudni, csak támpontot szerettem volna adni, hogy kb hogy képzeld el ezt az egész nyomozósdit.

De mindenképp fordulj a helyi pszichiátriára, nem nagy ügy oda járni, és tényleg segítenek. Lehet egy komolyabb betegség kialakulását előzöd meg ha időben szakemberhez fordulsz.

2013. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
még egy példa, hogy pl. egyik ismerősöm aki szintén agorafóbiás, kényszerbeteg, és pánikbeteg is volt, ő mondta, hogy egyik terápián rájött arra, hogy abból nőtt neki ki ez az egész, hogy nem állt ki magáért soha. Nem mondta végig a mondatokat, a mondani valóját, ha valaki a szavába vágott, mindig magába fojtotta amit szeretett volna tudatni a környezetével, és évekig évtizedekig hordozta ezt magában. Ez már annyira torzította az énképét, hogy emiatt alakultak ki a pánikrohamai. Ha valaki belevágott a szavába, vagy nem mondhatta végig amit akart, már jelentkeztek a tünetek. És azóta megtanulta, hogy nem hagyja magát, mindenképp végig mondja amit akar. Ez valahogy így megmaradt bennem, mert magától erre soha nem jött volna rá. Azóta tudja ezt kezelni, és szépen felépítette hogy ezentúl ez ne tudjon előfordulni vele. Elkezdett kijönni a légörvényből, de akár ilyen "apróságok" is állhatnak a háttérben.
2013. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!