Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit okozhat ez a jövőben?

Mit okozhat ez a jövőben?

Figyelt kérdés
engem vertek kiskoromban, nem is kicsit. néha már annyira h a könnyeim a veréstől csordultak ki. legtöbbet a fejemet verték. és most h 21 leszek nemsokára, újból elő kezd jönni ez az eset a fejemben. és nagyon bánt. 3man vagyunk testvérek, de szinte csak én voltam verve. mert mindig minden rosszat rám fogtak. milyen lelki sérüléseket okozhat ez a dolog az életemre nézve? lehet vmi pszichés bajom a késöbbiekben?
2013. jan. 31. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
simán.szorongások, a fejed féltése stb stb.. de ki lehet irtani ha elmész ilyen oldásokra.
2013. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Hát ha csak most 21. évesen jutott újra eszedbe akkor semmi pszichés bajod nincs.
2013. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
már eddig is eszembe jutott. de egyre többször. és ilyenkor nem érzek mást csak haragot a szüleim ellen. volt olyan is amikor munkából hazajöttem nekiálltam enni, apám mondja h mosogassak el, mondtam neki elötte eszek és után elmosogatok, erre úgy felpofozott a kaja kiesett a számból. munka után ez várt itthon. és csak gyűlölni tom őket.
2013. jan. 31. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Sokat olvasod, hogy ez pszichés bajokat okoz. De ez nem igaz. Nagyon sok híres ember van, akit szintén megvertek gyerekkorában. Egyiküknek sem lett semmiféle pszichés baja.

Sőt! Ha ez igaz lenne, akkor minden 40-50 év fölötti ember

lelki sérült lenne, mert őket is megverték gyerekkorukban. Nem csak a szülei, hanem a tanárai is.

2013. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

HA ezt, így felismerted és ezen így gondolkodsz akkor valószínü teszel ellene hogy ne legyen.


DE bizony sok minden. Családból hozott dolgokat az ember tovább adja az ö gyerekeinek. Mivel te verésben nöttél fel, neked is természetes lehet hogy a gyermeket ütve kell nevelni, ha rosszat tesz akkor ütni kell.

Amit jegyezz meg, hogy egy ember nem üti meg a gyerekét. Az ütés csak eröfitoktatás. Sokszor pl apa üti anyát, anya a gyereket, mert így van az erönlét a családban. de sok helyen anyuka kezére csapkod a gyereknek pedig az férje is mond neki rossz dolgokat még sem üti meg a férjét, mert az erösebb.

A gyereknevelésnek ezer ezer más lehetösége van és nem kell még egy kéz rácsapást sem használni ahhoz hogy valaki gyereket rendesen nevelje. Ha majd gyereket akarsz olvass róla, rengeteg könyv van az ütés mentes gyereknevelésröl, jól rágd magad át rajta. és ne felejtsd egyetlen kézre ütés is verés, még ha sokan azzal nyugtatják magukat hogy nem.


A másik amire figyelned kell, hogy a leendö párkapcsolataidba is tovább viheted ezt a képet. nem írtad milyen nemü vagy. de férfiaknál az a rossz kép alakulhat ki, hogy én mint férfi ha mérges vagyok ütni kell. ezt tanultad ezt fogod csinálni. vagy ha nö vagy akkor én mint nö akkor kapok megbocsájtást, akkor lesz jó minden ha megbünhödök érte, ezért addig fogsz veszekedni a pároddal amíg az lekever egyett. minden kapcsolatodba csak az ütés lesz a végeredmény vagy eleve olyan párt fogsz keresni aki agresszív, és megüt.


Egy biztos. Nincs joga se egy nönek, se egy férfinak hogy megüsse a másik felet. Egy felnöttnek pedig semmi de semmi joga nincsen hogy egy gyermeket akár egy ici picit is megüssön. Minden ütés csak eröfitoktatás, és jogtalan.


Két gyerekes anyuka.

2013. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
egy igazat írtál. az illik rám ha valami olyat csinálok a párkapcsolatomban amit rájövök h nem kellett volna, akk meg akarok bűnhődni érte. de megfogadtam régebben h a saját gyerekemet én nem veréssel fogom nevelni. minek? h megutáljon??? amit anyuék elrontottak nálam, azt én nem akarom elrontani a sajátommal. am meg nem vok erőszakos típus. van párom 3 éve. és sosem volt verés.
2013. jan. 31. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:

igen tény h bárki lelkisérült lehet de ez jellem kérdése. aki haragtarto és emlékszik mindenre nagy valoszinüséggel az lesz.én is ilyen vagyok.. a legkisebb sérelemre is emlékszem apámmal és ilyenkor annyira felelevenül h szétcsesz az ideg és gyülöletet érzek.


és van aki a legdurvább bánásmodot is ugymond kinövi nem érdekli, nem marad meg.

2013. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-s vagyok.


még egy valami amire figyelned kell majd a gyereknevelésnél.

nem szabad a ló túloldalára átesni. ismerek olyan szülöket ahol valamelyik felet a szülei nagyon ütöttek, és eldöntötte, hogy ö nem, és mindent megad majd a gyereknek. és át is esett a ló túloldalára mert nem nevelte a gyereket, minden táhagyott, a hisztiket nem kezelte. Azt gondolta hogy csak egyetlen megoldás lehet gyereknevelésre az ütés, és ö azt nem akarta megtenni, így inkább mindent a gyerekre hagyott. gondolom azt nem kell elmondanom milyen gyerek is lett a fiából. ezért fontos hogy neveld a gyerekedet, hogy fegyelmezzed, de ne verjed. ami még fontos, hogy a lelki fenyítés egynelö vagy sokszor rosszabb mint a verés. ezért tudatos nevelésd válaszd.

2013. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha valakit valóban vertek és ütlegelték, azt nem csak a fején, hanem az egész testén.


Ennyit a kérdésedről.


Sosem értettem az ilyen elvetemülteket, mint te vagy..

2013. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szorongást okozhat, vagy teljesítménykényszert, esetleg azt is, hogy ha valami nem sikerült, akkor a fejedet a falba vered, mert ezért bumm a fejbe.
2013. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!