Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréneknek van betegségt...

A skizofréneknek van betegségtudatuk?

Figyelt kérdés
Rettenetesen félek, hogy skizofrén leszek. Lassan egy hete nagyon nagyon fura vagyok, és nagyon félek, hogy elfajul. De pontosan tudom, h melyik gondolatom normális, melyik nem.
2009. szept. 4. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

huszas évekbe szokott kijönni de ha így érzel azonnal orvos

és amugy ismerősöm is az és igen van betegségtudata

2009. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Honnan veszed ezt? abszurd téveszméid vannak, hangok szólnak a fejedben? De amúgy a skizofréneknek általában nincs betegségtudatuk. az igazi, kifejlett skizofrén álapotnál váltogatják egymást a skizoid és a tiszta tudatú periódusok. a tiszta időszakban néhányuk beismeri, hogy nem százas, de nem ez a jellemző.
2009. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

első vagyok

figyelnek téged kamerák? ja hallasz hangokat?

és ismerősömnek van betegségtudata!

2009. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

szerintem nem kéne minden egyes furcsa, bizarr gondolattól betojni. Tudom, egyesek azt sugallják, hogy van a NORMÁLIS meg a NEMNORMÁLIS és jajjj neked, ha egyszer is valami szokatlant gondolsz/teszel!

Ugyan kérem...

2009. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Mindenkinek vanna néha furcsa gondolatai. Szerintem veled is ez volt, aztán rögtön rápörögtél, hogy biztos skizo vagy. Azaza jól bebeszélted magadnak és egyre jobban hergeled magad. Akkor van gáz, ha a környezeted szól neked, hogy valami nem ok veled.
2009. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Menj orvoshoz! A skizofrénia gyógyszerrel tünetmentes lehet, de aki nagyon beleseik, elvesztheti a kontrollt. Másik hiba, hogy abbahagyják a gyógyszert, mert nincs ugye semmi bajuk, és akkor visszaesnek.. Ha furcsán érzed magad, mindenképp ment el a pszichiátriára! Maximum megnyugtatnak.

Ezzel nem lehet játszani.

Nyugodtan kérj beutalót a háziorvostól! Kísérjen el valaki, úgy jobb várni!

2009. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy fokozottabban érzékelsz, mintha új érzékszerveid lennének: mindent észreveszel, és mindennek JELENTŐsége van, akkor mindenképp menj!

H Bármi bajod lehet: skizofrénia, daganat, kimerültség vagy vitaminhiány vagy akármi. Súlyos is, lényegtelen is. Ha valami nem jó, inkább csípd el, míg nem nagy a baj!

2009. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok 20. Nem, nem figyelnek kamerák, nem hallok hangokat...
2009. szept. 4. 23:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod ,hogy skizophrén vagy? Amúgy meg tapasztalat ,hogy a betegség elején még érzik, hogy nincs valami rendben , de a kifejlett időszakban már teljesen kettős a személyiség és el is különül , még az emlékek szintjén is. De ez sem húzható rá mindenkinek. Mert van aki érzi ,hogy baj van vele. Tehát embere válogatja. Menj orvoshoz , és ne hagyd magad lerázni. Egy bunkóbb háziorvos ezzel simán hazaküld, hogy pihenj ,mert csak stresszes vagy. Ami egyébként lehetséges is.
2009. szept. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

én ezt inkább betudnám annak,hogy pár dokumentumfilm/egy-két ilyen könyv,és ilyenkor akár az orvostanhallgatók is azt hihetik,hogy ilyen-olyan bajuk van,mert nekik vannak tüneteik...de nem betegek.itt is sztem vmi hasonló lesz.

vagy ha nem,akkor se semmi komoly,legfeljebb máshogy gondlokozik,amiről nekem a tudathasadás ugrott be,de nem tudom

2009. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!