Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek pszichologushoz?

Elmenjek pszichologushoz?

Figyelt kérdés

Általában délelőtt teljesen jó hangulatom van, vagy ha mások előtt vagyok akkor mindig életvidámnak, humorosnak, gondtalannak tűnök, de ha itthon vagyok akkor teljesen más. Alapbol nem tetszek magamnak, hiába edzek edzek nem az igazi, megőrülök attól, hogy van rajtam egy kis felesleg - de nem mint az átlag. Volt hogy már le akartam tépni magamról szó szerint. Néha így megőrülök, olyan szinten gondolok az öngyilkosságra mint egy megnyugvásra, de soha nem leszek hozzá elég bátor meg sajnálnám azokat akik szeretnek, kedvelnek, mert hálistennek azok sokan vannak. Csak én utálom magam, meg az egész világot néha.

Mi lehet ez?:SS

Alap probléma lehet, hogy nem vagyok megelégedve magammal, de ezt hiába mondják - egy alkalommal már voltam pszichologusnál is, ő is folyamatosan dícsért - de nem hiszem el magamról. Nem nagyon szeretnék alkalmanként 10-esért eljárni, jobb lenne magamtól megoldani, de nem tudom sikerülni fog e, eddig csak részeredményeim vannak. Arra jöttem ma rá, hogy az nem megoldás ha megváltoztatom a külsőmet, belül van a legnagyobb probléma. A külső önbizalmam elég nagy (viselkedésem, külvilágnak mutatás), belső 0.

Mit tegyek? nem élvezem az életem,pedig minden adott lenne:S

18F


2013. febr. 12. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Személyiségzavarod van, és azzal senki sem segít rajtad, hogy bizonygatja neked, hogy szép vagy! Én lány vagyok, nagyon sokáig úgy gondoltam - tini koromban, h csúnya vagyok, mivel sokáig csúfoltak a suliban. Bekerültem egy olyan társaságba, ahol egy tök szép lány azt mondta nekem, azért barátkozik velem mert szép vagyok és különleges, menő velem mutozni. Aztán találkoztam életem szerelmével, aki r
2013. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
... Aki azt mondta nekem, hogy gyönyörű vagy. Ez az én példám, rajtam ez segített. Talán ha egyszer olyan mondja ezt neked, akit szeretsz, vagy akit sokra tartasz, te is elhiszed. Addig próbálj meg mással foglalkozni és nem a külsőddel. Tűzz ki magad elé egy célt és valósítsd meg! Vannak fontosabb dolgok is a világban, mint a külső!
2013. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Általában délelőtt teljesen jó hangulatom van, [...] de ha itthon vagyok akkor teljesen más."

Talán nem szeretsz egyedül lenni. Márpedig ez része az életnek. Az én esetemet alapul véve ennek az ellentmondásnak a feloldása talán az, hogy ha minőségi az időtöltés másokkal (tehát jól érzed magad velük, és kielégülnek a szociális vágyaid, tehát akapcsolataid nem csak felszínesek), akkor az egyedüllét idején is le tudod magad kötni (és akkor pl. a tanulás is jobban megy stb.).


"megőrülök attól, hogy van rajtam egy kis felesleg"

Kinek akarsz ezzel megfelelni? Ha tényleg olyan kevés az a felesleg, nem vagy visszataszító. Sokan meg se mondják rólad nyilván, én is így vagyok ezzel. És a majdani párodnak ez nem fog gondot jelenteni, mert az Igazi az nem a lapos hasfal miatt fog belédszeretni. A barátoknak pedig végképp mindegy. Akkor meg mire is ez a nagy elégedetlenség?


"jobb lenne magamtól megoldani, de nem tudom sikerülni fog e"

Vedd figyelembe a fent leírtakat, gondold újra az önmegítélésedet, mélyítsd el a baráti, társas kapcsolatokat (mi akadálya?), és akkor jobban fogod érezni magad, és élvezed az életet.

2013. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Paulik Áron válasza:
Ha azoknak, akik szeretnek téged, nem hiszed el, hogy szép vagy és jó, az nem más, mint önzés, hiszen lényegében csak a saját véleményedet fogadod el. Ezt vedd figyelembe :)
2013. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!