Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok másra gondolni...

Miért nem tudok másra gondolni csak egyfolytában a devizahiteles 2 havi elmaradásomra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már gyomorgörcsöm van, ha meglátom azt a feliratot a levélen és egy épületen, hogy OTP. És annyira rosszul vagyok ezek látványától, hogy pánikroham tör rám és torkom szakadtából elkezdek ordítozni akár hol vagyok, "kérem ne nyomorítsanak meg". Egy hónappal ezelőtt már a rendőrök kihívták rám a mentőket, mert a lakásba ordítoztam, hogy "ezt nem bírom már tovább". Már gondoltam az öngyilkosságra is mert ezt már nem bírom idegekkel. Az egész fizetésemet le fogja vonni a bank mert őket nem érdekli, hogy még nekem enni kell és a csekkeket ki kell fizetnem. :'((

Már nem akarok így tovább élni mert már NEM BÍROM IDEGILEG. Ha jön a végrehajtó olyat teszek hogy...


Úgy kezdődött ez az egész 2006-ban, hogy anyám azt akarta ne albérletet fizessek hanem a sajátomat. Ő nyomta bele a fejem ebbe az egészbe, de nem is hibáztatom őt mert ezzel csak jót akart. 2006-ban nem tudta senki sem, hogy válság lesz 2009-től.


Ha valaki nem érti a problémámat és felidegesítettem valakit megértem, hogy ki van rám akadva és bocsánatot kérek a kérdés kiírásáért.


2013. febr. 16. 14:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Meddig kell még rettegésben élnem?
2013. febr. 16. 14:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Te vagy az, Köpőlégy?

Sztem ne bántsd a végrehajtót...

2013. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy stresszhelyzetben vagy ráadásul ez az állapot folyamatos,nem látszik a vége , meghatározza az életed ezért érthető hogy ennyire megvisel a dolog.


Szerintem! azért nem tudsz másra gondolni mert úgy érzed az egész életed ezen a dolgon múlik, minden ennek a függvénye. Igaz hogy nagyon nagyon fontos de az életed ennél SOKKAL többet ér.

Nekem több családtagom is öngyilkos lett, apám visszanézve egy nevetségesnek tűnő üzleti bukás miatt ölte meg magát. Kétségbe esett, nem beszélt senkivel, úgy érezhette hogy nincs ezen túl jövője és itt hagyott minket.

Össze se lehet hasonlítani mennyivel rosszabb volt amit tett mint ami okozta, a tartozás.


A lényeg hogy nem szabad kétségbe esned vagy ha már kétségbe estél :) akkor meg kell nyugodnod. Be kell látnod hogy hiába vagy ideges, hiába foglalkozol a dologgal állandóan, nagyon kevés a behatásod rá. A dolog ami segíteni tud rajtad az az ha hideg fejjel, átgondolva a helyzetedet nyugodt,logikus döntéseket tudsz hozni. Ez gondolom nem tűnik egyszerűnek de ezt kell tenned.


A tested próbál reagálni a stresszre, növeli a szívritmusod vérnyomásod stb. ez egy ősi reflex és arra jó hogy elszaladj az oroszlán elől (nagyvonalakban ez a pánik) de a világ hiába változott meg a tested nem és ő úgyanúgy próbál meg reagálni például egy adósságra is. De az oroszlán idővel elfárad az adósságok pedig nem ezért ez az állapot tartósan fennáll ami megviseli az embert.


A szerencse az hogy tudatosan van ráhatásod arra hogy a tested mit csinál.Szóval én őszintén azt javaslom hogy próbálj megnyugodni, meditálni , sportolni, esetleg felkeresni egy ingyenes pszichológust és leginkább átgondolni azt hogy hogyan kell hozzáálnod a dologhoz hogy sikeresen kimássz ebből a helyzetből.Remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!